Polskie Radio
Section05

ratownik medyczny

Ofiarność w ratowaniu ludzkiego życia. Reportaż "Misja nadal trwa"

To opowieść o ofiarności w ratowaniu ludzkiego życia, ale też o zmaganiu się z silnym stresem w sytuacji dramatycznych wydarzeń. Adam Piętka i Robert Kłębczyk to weterani działań poza granicami kraju. Jako strażacy brali udział w akcjach ratowniczych po trzęsieniach ziemi, między innymi na Haiti, w Nepalu czy Iranie.
Zobacz więcej na temat:  Monika Chrobak reportaż ratownictwo medyczne pomoc akcja ratunkowa pr poleca

Czy ratowanie ludzi można nazwać pasją? Marcin Borkoś "Borkowski" o trudach pracy ratownika medycznego

Kaskader ratownictwa m.in skoczył z mostu by ratować ludzi, Marcin Borkoś "Borkowski" to znany warszawski ratownik medyczny. W mediach zrobiło się o nim głośno, gdy w pierwszych tygodniach pandemii, tuż po zakończeniu swojego dyżuru w karetce, udzielał potrzebującym pomocy jako wolontariusz, poruszając się motoambulansem.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców kierowcy pogotowie ratunkowe samochody

POLSKIE RADIO 24 "Medycy na Ulicy" zbierają na nową karetkę. Też możesz pomóc

- Projekt "Medycy na Ulicy" finansujemy wyłącznie z darowizn. W tym momencie stoimy przed bardzo trudnym zadaniem uzbierania środków na nową karetkę. Nasza ma już 22 lata i za chwilę skończą się jej możliwości - mówił w Polskim Radiu 24 ratownik medyczny Bartłomiej Matyszewski z organizacji "Medycy na Ulicy".
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo zdrowie ratownictwo medyczne Polskie Radio 24 POLSKA

TYLKO U NAS Alkohol, bezdomność i ciąża. Byliśmy z kamerą na "Ulicznym Patrolu Medycznym"

Bezdomna pani Iwona mieszka z kilkoma osobami w koczowisku znajdującym się na działkach. Kobieta jest w 13 tygodniu ciąży, mimo to wciąż sięga po alkohol. - Jak mogę iść na detoks, skoro wszyscy tu piją - argumentuje, dyskutując ze strażnikami z "Ulicznego Patrolu Medycznego". Zapraszamy do obejrzenia czwartego odcinka cyklu pt. "Teraz tak wygląda mój dom".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bezdomność straż miejska choroba pomoc Paweł Kurek

Wypadki na przejazdach kolejowych. "Niemal wszystkie powodują kierowcy"

Według statystyk niemal wszystkie wypadki na przejazdach kolejowo-drogowych powodują kierowcy. Lekceważenie sygnalizacji, zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa to główne powody wypadków na przejazdach kolejowych - 99 proc. wypadków jest powodowana przez kierowców.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców polskie radio kierowców online Polskie Radio Kierowców policja pogotowie ratunkowe kierowcy samochody kolej

Ratownicy medyczni i pomoc przy wypadkach drogowych. Czym jest korytarz życia?

Ratownicy medyczni niosą pomoc ofiarom zdarzeń drogowych. W "Bezpiecznej Jedynce" zwracamy uwagę na zachowania kierowców, które mogą utrudniać dojazd karetki na miejsce zdarzenia. Dlaczego tak ważne jest tworzenie korytarzy życia? Czy umiemy udzielić pierwszej pomocy medycznej ofiarom wypadku drogowego? 
Zobacz więcej na temat:  Patryk Kuniszewicz bezpieczeństwo Klaudia Wasiek kierowcy samochody wypadek Lotnicze Pogotowie Ratunkowe pierwsza pomoc infografika

Wojna na Ukrainie. Polski medyk bojowy: gdy ewakuowaliśmy rannego żołnierza, Rosjanie przeprowadzili pościg

- Chwila, w której dowozi się rannego żołnierza do punktu stabilizacyjnego, gdzie zajmuje się nim profesjonalny personel medyczny, jest najlepszą nagrodą za wszystkie niedogodności, z jakimi się zmagamy - mówił w audycji "W samo południe" w Programie 1 Polskiego Radia Damian Duda, ratownik pola walki z fundacji "W międzyczasie", który pomaga Ukrainie od 2014 roku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Paweł Lekki Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 medycyna wojsko żołnierze