Polskie Radio
Section05
afera podsłuchowa

Na klamkach biur posłów PO zawisły torby z Biedronki. Akcja Forum Młodych PiS

W sobotę rano na terenie całej Polski na klamkach biur posłów PO zawisły torby z Biedronki. Akcja zorganizowana przez Forum Młodych PiS ma nawiązywać do ujawnionych zeznań wspólnika Marka Faleny - Marcina W., który powiedział, że wręczył łapówkę w wysokości 600 tys. euro "synowi byłego premiera". Pieniądze - jak twierdzi - były zapakowane właśnie w siatkę z logo znanego sklepu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk afera podsłuchowa Marek Falenta polityka

Działania PO ws. afery podsłuchowej. Nisztor: Tusk popełnił jeden z największych błędów w swojej karierze

- Skoro rzekomo taśmy zostały przez Marka Falentę sprzedane Rosjanom, to w takim razie Donaldzie Tusku, gdzie jest 600 tys. euro i ta reklamówka z Biedronki? (...) Dziś dyskutujemy o zeznaniach świadka naprawdę mało wiarygodnego. (...) Donald Tusk myślał, że wygra polityczną batalię. Niestety przegrał - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy "Gazety Polskiej" Piotr Nisztor.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Piotr Nisztor afera taśmowa afera podsłuchowa Donald Tusk Rosja POLSKA polityka służby i bezpieczeństwo

PR24 Bartłomiej Wróblewski: warto zbadać wpływ Rosji na Polskę po 2007 roku

- Jest sytuacja paradoksalna, ponieważ PO i Donald Tusk byli przeciwni powstaniu komisji śledczej ws. afery taśmowej w 2015 roku. (...) Natomiast dzisiaj, skoro sprawa została wywołana przez Donalda Tuska, być może rzeczywiście trzeba zbadać wpływy rosyjskie na polskie bezpieczeństwo, na energetykę po roku 2007 - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka Bartłomiej Wróblewski PiS afera taśmowa afera podsłuchowa Donald Tusk komisja śledcza

PR24 PO chce komisji śledczej ws. afery podsłuchowej. Anna Kwiecień: to Tusk uwiarygodnił Marcina W.

- Mam mieszane uczucia co do potencjalnego powołania komisji śledczej do sprawy zbadania domniemanej sprzedaży nagrań z podsłuchów, bo podgrzewałaby ona jedynie emocje w czasie kampanii wyborczej - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień z PiS. Gościem audycji był też Dariusz Wieczorek z Nowej Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera podsłuchowa Donald Tusk Michał Tusk prokuratura służby i bezpieczeństwo Platforma Obywatelska

TYLKO U NAS "Newsweek" skompromitował Tuska? Gmyz: wystarczyło sprawdzić wiarygodność Marcina W.

- Profesjonalizm dziennikarza tygodnika "Newsweek" pozostawia wiele do życzenia - mówi Cezary Gmyz. Dziennikarz TVP Info odniósł się do sprawy ujawnienia części zeznań dotyczących tzw. afery podsłuchowej. Publikacja sugerowała, że to Rosjanie stoją za nagraniami polityków PO w 2014 r. - Osoba, która przygotowuje publikacje w oparciu o zeznania Marcina W., powinna przeczytać akta, ustalić, kim jest ta osoba, i sprawdzić jej wiarygodność - dodaje Gmyz.
Zobacz więcej na temat:  afera podsłuchowa afera taśmowa Marek Falenta POLSKA Donald Tusk Cezary Gmyz

Echa afery taśmowej. Poseł PSL: polskie społeczeństwo zasługuje na wyjaśnienie tej sprawy

Sprawa wątków i powiązań naszego polskiego biznesu ze służbami rosyjskimi, z handlem węglem, powinna doczekać się wyjaśnienia - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Paszyk z PSL. W ten sposób poseł odniósł się do wątków, jakie pojawiały się w sprawie tak zwanej afery taśmowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera taśmowa Marek Falenta Donald Tusk Krzysztof Świątek polityka afera podsłuchowa

Wspólnik Falenty kontaktował się z Rosjanami. Mówił, że ma "realne obawy" o swoje życie

Wspólnik Marka Falenty, Marcin W. w jednym z protokołów opublikowanych w środę, mówił, że ma "realne obawy" o swoje życie i zdrowie. Twierdził też, że kontaktował się z Rosjanami ws. nagrań "różnych ważnych osób", a do przekazania nagrań Rosjanom miało dojść w Kemerowie w 2014 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera podsłuchowa polityka Donald Tusk afera taśmowa Marek Falenta

PR24 600 tysięcy euro łapówki? "Donald Tusk wpadł w pułapkę, którą zastawił na rząd"

- Sprawia stawia Donalda Tuska i jego ludzi w dramatycznej sytuacji. Wydaje mi się, że były premier musiał się liczyć z tym, że afera któregoś dnia wybuchnie. Nie jest wykluczone, że jego konferencja była ruchem wyprzedzającym. Jestem jednak przekonany, że doskonale wiedział o tym, co się szykuje. Od kilku lat mógł żyć w tym strachu - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Kuriera Porannego" Adam Jakuć.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Michał Tusk korupcja afera podsłuchowa prokuratura POLSKA sądownictwo

Jedna z największych afer III RP. Przypominamy taśmy z "Sowy i Przyjaciół"

Latem 2014 r. wybuchła afera, która wstrząsnęła polską sceną polityczną. Światło dzienne ujrzały zapisy rozmów najważniejszych polityków rządzącej wówczas koalicji PO-PSL. Kompromitujące nagrania w znacznym stopniu przyczyniły się do odsunięcia Platformy od władzy w 2015 r. Co słynne taśmy z "Sowy i Przyjaciół" powiedziały o formacji Donalda Tuska? Przypominamy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka afera taśmowa afera podsłuchowa Platforma Obywatelska PSL media