Polskie Radio
Section05
biznes

MSZ uruchomiło platformę internetową dla polskich eksporterów. Pomoc w czasie pandemią

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło platformę internetową "Anti-Covid Offer by Polish Business", która ma pomóc polskim eksporterom w czasie pandemii. W czasie, gdy wiele łańcuchów dostaw zostało przerwanych, platforma ma umożliwić polskim firmom eksportowanie towarów na nowe rynki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA Polityka zagraniczna Polski wsparcie sprzedaży pomoc przedsiębiorca dyplomacja Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych biznes eksport

Rzecznik MŚP upomina się o interes branży fitness. "Aktywność fizyczna kluczem do zdrowia"

W piśmie do ministra zdrowia Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz zaproponował, by rząd określił - na 4 maja 2020 r. - datę, kiedy branża fitness będzie mogła powrócić do działalności ograniczonej ze względu na epidemię koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Adam Abramowicz fitness tarcza antykryzysowa firma przedsiębiorca koronawirus Koronawirus w Polsce premier biznes Ministerstwo Zdrowia

"Musimy wracać do normalnej działalności". Sasin zapowiada złagodzenie części obostrzeń

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiedział, że można się spodziewać złagodzenia w przyszłym tygodniu części obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią. - Nie da się w nieskończoność zamrażać państwa i gospodarki - powiedział na antenie TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce zdrowie społeczeństwo Jacek Sasin POLSKA GOSPODARKA biznes handel

Eksperci: Umiarkowanie pesymistyczne nastroje przedsiębiorców powstrzymują inwestycje

Wskaźnik zadowolenia polskich przedsiębiorców nadal utrzymuje poniżej 50 pkt, co pokazuje, że większość pesymistyczne postrzega najbliższe miesiące. Mimo, że Polska plasuje się w ścisłej europejskiej czołówce jeżeli chodzi o wzrost gospodarczy, to jednak przedsiębiorcy obawiają się spowolnienia, inflacji, negatywnych okoliczności zewnętrznych i dlatego wstrzymują się z rozwojem inwestycji – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Marek Kłoczko, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej.    
Zobacz więcej na temat:  firmy biznes