Polskie Radio
Section05
Cezary Tomczyk

Użycie zachodniej broni na terenie Rosji. Co na to Polska?

Polska uważa, że Ukraina powinna mieć prawo, by używać zachodniej broni do atakowania celów na terenie Rosji. Powiedział o tym w Brukseli wiceminister obrony narodowej. O zgodę na takie wykorzystanie sprzętu wojskowego z Zachodu apelował prezydent Ukrainy. Wołodymyr Zełenski był z kilkugodzinną wizytą w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina wojna 2024 ŚWIAT Europa NATO Cezary Tomczyk Beata Płomecka wojna na Ukrainie

Miliony euro z KE na amunicję. Spór między PiS a koalicją

Wiceminister obrony Cezary Tomczyk poinformował w niedzielę, że polskie firmy pod wodzą PiS złożyły do KE wnioski na produkcję amunicji tylko na 11 mln euro. - Trudno w takim przypadku dostać 500 mln euro - dodał wiceszef MON. - Donald »Król Europy« Tusk załatwił dla Polski całe 0,42 proc. z unijnego programu produkcji amunicji - ocenił z kolei Mariusz Błaszczak z PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Cezary Tomczyk Mariusz Błaszczak Komisja Europejska Unia Europejska broń

Tomczyk oskarża poprzednie kierownictwo MON. Błaszczak wzywa do odtajnienia raportu NIK

Były szef MON Mariusz Błaszczak oświadczył, że w raporcie NIK jest potwierdzenie, że wszystko, co mówił ws. rakiety pod Bydgoszczą, było prawdą. Zarzucił wiceministrowi obrony Cezaremu Tomczykowi, że kłamie, mówiąc, iż, wprowadzał on opinię publiczną w błąd. Wezwał Tomczyka do odtajnienia raportu NIK.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Cezary Tomczyk Wojsko Polskie rakieta