Polskie Radio
Section05
Cezary Tomczyk

Miliony euro z KE na amunicję. Spór między PiS a koalicją

Wiceminister obrony Cezary Tomczyk poinformował w niedzielę, że polskie firmy pod wodzą PiS złożyły do KE wnioski na produkcję amunicji tylko na 11 mln euro. - Trudno w takim przypadku dostać 500 mln euro - dodał wiceszef MON. - Donald »Król Europy« Tusk załatwił dla Polski całe 0,42 proc. z unijnego programu produkcji amunicji - ocenił z kolei Mariusz Błaszczak z PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Cezary Tomczyk Mariusz Błaszczak Komisja Europejska Unia Europejska broń

Tomczyk oskarża poprzednie kierownictwo MON. Błaszczak wzywa do odtajnienia raportu NIK

Były szef MON Mariusz Błaszczak oświadczył, że w raporcie NIK jest potwierdzenie, że wszystko, co mówił ws. rakiety pod Bydgoszczą, było prawdą. Zarzucił wiceministrowi obrony Cezaremu Tomczykowi, że kłamie, mówiąc, iż, wprowadzał on opinię publiczną w błąd. Wezwał Tomczyka do odtajnienia raportu NIK.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Cezary Tomczyk Wojsko Polskie rakieta

Wiceszef MON: pomieszczenia, w których pracowała podkomisja smoleńska, zostały zaplombowane

Wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk poinformował w mediach społecznościowych, że pomieszczenia, w których pracowała tak zwana podkomisja smoleńska, zostały zaplombowane. Wcześniej poseł Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz, który przewodniczył zlikwidowanej 15 grudnia podkomisji, poinformował w Polsat News, że w południe jej zespół zebrał się, by omówić raport "wniosek do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie zamordowania prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 roku".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska Cezary Tomczyk Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej

Likwidacja podkomisji smoleńskiej. Rosja zadowolona z decyzji MON. "W Polsce znów obowiązuje raport zgodny z tezami MAK"

Cezary Tomczyk, wiceminister MON, poinformował w piątek o likwidacji podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej. Do decyzji po chwili odniosły się rosyjskie media. Jak napisano, "w Polsce znów obowiązuje raport zgodny z tezami MAK".
Zobacz więcej na temat:  Rosja katastrofa smoleńska ŚWIAT MON Ministerstwo Obrony Narodowej Cezary Tomczyk Władysław Kosiniak-Kamysz

ANALIZA PO była "gotowa na każdą liczbę uchodźców". Nie dziwi, że Berlin chce powrotu tej partii do władzy

Zachodnia Europa znów mierzy się z poważnym kryzysem migracyjnym. Jak dotychczas jej jedynym pomysłem jest relokacja, czyli przerzucenie zagranicznych przybyszów do innych krajów. Rząd w Warszawie sprzeciwia się takim rozwiązaniom. Nic dziwnego, że Bruksela coraz głośniej zdaje się optować za powrotem do władzy w Polsce partii, która w tej materii akceptowała wszelkie pomysły płynące ze strony władz UE. Przedstawiciele Berlina czekają na zwycięstwo "swoich przyjaciół z PO", którzy byli gotowi przyjąć "każdą liczbę uchodźców". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka imigranci w Europie Ewa Kopacz Cezary Tomczyk kryzys migracyjny 2023 Lampedusa Platforma Obywatelska

Rząd PO-PSL gorąco popierał przyjmowanie migrantów. "Jesteśmy przygotowani na każdą liczbę"

Władze Platformy Obywatelskiej od 2015 r. wielokrotnie deklarowały, że są gotowe przyjąć migrantów w ramach relokacji. Spełnienie unijnych zaleceń deklarowała Ewa Kopacz, jeszcze jako premier rządu PO-PSL. Podobne stanowisko formułowali w tamtym okresie Rafał Trzaskowski i Cezary Tomczyk. W późniejszych latach do przyjęcia migrantów nawoływała także poseł Iwona Hartwich, a także europoseł Janina Ochojska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA uchodźcy Ewa Kopacz Cezary Tomczyk polityka Janina Ochojska Rafał Trzaskowski opozycja imigranci w Europie