Polskie Radio
Section05
Cezary Tomczyk

Opozycja odpowiedziała na zaproszenie premiera. Spotkanie ws. koronawirusa planowane na wtorek

Na zaproszenie na wtorkową telekonferencję ws. koronawirusa wystosowane przez premiera Mateusza Morawieckiego do przedstawicieli opozycji, pozytywnie odpowiedziały Lewica, PSL i Konfederacja. Szef klubu KO Cezary Tomczyk poinformował, że z komentarzem poczeka na oficjalne zaproszenie.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce POLSKA polityka opozycja Mateusz Morawiecki Michał Dworczyk Cezary Tomczyk Krzysztof Gawkowski Jakub Kulesza

FELIETON Non nova, sed novae, czyli przewodniczący Tomczyk

Jest pewna mądrość w tym, by przez kilka tygodni robić zamieszanie wokół wyboru nowego przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, a następnie wybrać kandydata, który będzie porte-parole poprzedniego przewodniczącego. Zmienić prawie nic się nie zmieni, ale co sobie o Koalicji Obywatelskiej ludzie pogadali, to nasze. Znaczy posłów KO - pisze w felietonie dla PolskieRadio24.pl Magdalena Złotnicka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja obywatelska Borys Budka Cezary Tomczyk

"Uspokój się człowieku". Poseł PO uciszał dziennikarza telewizji publicznej po pytaniu o 500+

Dziennikarz TVP Info Miłosz Kłeczek próbował zapytać na konferencji Małgorzatę Kidawę-Błońską, jak ocenia programy społeczne wprowadzone przez obecny rząd. Na początku głos zabrał lider PO Borys Budka. Gdy dziennikarz dalej dopytywał kandydatkę na prezydenta, usłyszał od posła PO Cezarego Tomczyka, aby "się uspokoił".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koalicja obywatelska 500+ wybory prezydenckie Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska Cezary Tomczyk