Polskie Radio
Section05
chmury

"Zachmurzenie, przelotne opady i lokalne burze". Sprawdź prognozę pogody na wtorek i środę

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą nadal dominują niże znad Skandynawii, Turcji i Hiszpanii. Związane z nimi są fronty atmosferyczne. Jedynie wschodnia Europa pozostaje w zasięgu wyżu znad Rosji. Polska jest na skraju zatoki związanej z rozległym układem niżowym nad Skandynawią, tylko nad województwa południowe sięga słaby klin wyżowy. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie, nieco chłodniejsze na północy kraju. Ciśnienie wolno rośnie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW prognoza pogody deszcz społeczeństwo

PROGNOZA POGODY Pogoda nie rozpieści w drugi dzień świąt. Będzie dużo chmur i deszcz

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Zachodnia Europa oraz częściowo rejon Morza Czarnego są pod wpływem układów niżowych. Nad resztą kontynentu dominują wyże. Polska pozostaje w zasięgu rozległego klina wyżowego związanego z wyżem z rejonu Morza Bałtyckiego. Ze wschodu nadal napływa cieplejsza masa powietrza polarnego.
Zobacz więcej na temat:  prognoza pogody IMGW deszcz POLSKA społeczeństwo

PROGNOZA POGODY Niedziela będzie chłodna. Możliwe przelotne opady śniegu

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od Półwyspu Apenińskiego po południowo-zachodnią Rosję pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Nad Wyspami Brytyjskimi, zachodnią Skandynawią oraz wschodnimi krańcami kontynentu europejskiego są wyże. Polska wschodnia pozostaje w zasięgu niżu znad Litwy, natomiast zachodnia jest na skraju wyżu znad Wysp Brytyjskich. Z północy napływa chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1000 hPa i będzie wzrastać.
Zobacz więcej na temat:  IMGW śnieg zima prognoza pogody POLSKA społeczeństwo