Polskie Radio
Section05
dzień radia

Światowy Dzień Radia. Reagan ogłasza III wojnę światową. Historia wielkiej radiowej gafy prezydenta USA

Każdy radiowiec wie, że trzeba bardzo uważać, co mówi się do mikrofonu, nawet kiedy nie rozpoczęła się jeszcze emisja. Tę starą lekcję musiał odrobić też 40. prezydent USA. W Światowym Dniu Radia przypominamy historię kontrowersyjnego żartu, który mocno nadszarpnął napiętymi relacjami na linii USA-ZSRR. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA radio dzień radia Ronald Reagan zimna wojna USA Światowy Dzień Radia 2024

Dzień Radia. Jak to się wszystko zaczęło?

– Był jeden, jedyny mikrofon, do którego wypowiadał się spiker i prelegenci, jak i śpiewali artyści. Są takie zdjęcia z lat 20., na których widać fortepian, instrumenty smyczkowe, wszystko działo do tego mikrofonu. W późniejszych latach Polskie Radio miało kilka studiów. W jednym z nich siedział spiker i zarządzał tym, co działo się na antenie – mówi Krzysztof Sagan, realizator w Polskim Radiu i twórca portalu "Radio Polska". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka dzień radia Piotr Firan Karol Gnat

Świętujemy Dzień Radia. Polskie Radio przygotowało specjalne programy

11 kwietnia obchodzimy w Polsce Dzień Radia. Jego celem jest podkreślenie roli tego środka przekazu w naszym życiu. Radio, choć ma wielu konkurentów, wciąż ma największy zasięg, dociera do najodleglejszych zakątków globu. Służy komunikacji, edukuje i bawi. Pełni ważną funkcję jako środek wczesnego ostrzegania o zagrożeniach i katastrofach, a także przekazu informacji o nadchodzącej pomocy.
Zobacz więcej na temat:  dzień radia Polskie Radio Święta różne POLSKA społeczeństwo

"Radio i pokój". Światowy Dzień Radia w Jedynce

W Światowy Dzień Radia, przypadający 13 lutego, na antenie Programu 1 Polskiego Radia gościły specjalne audycje o roli radia jako środka komunikacji na całym świecie. To święto proklamowane przez UNESCO w 2011 roku, a zatwierdzone przez ONZ - jako dzień międzynarodowych obchodów - w 2013 roku. Od tego czasu Polskie Radio, dbając o promocję radiofonii i podkreślając jej szczególne znaczenie we współczesnej historii, przygotowuje na ten wyjątkowy dzień specjalny program.
Zobacz więcej na temat:  Światowy Dzień Radia dzień radia

"Radio i pokój". Światowy Dzień Radia w Polskim Radiu

W Światowy Dzień Radia, przypadający dziś, tj, w poniedziałek (13 lutego) - na antenie Programu 1 Polskiego Radia zagoszczą specjalne audycje o roli radia jako środka komunikacji na całym świecie. To święto proklamowane przez UNESCO w 2011 roku, a zatwierdzone przez ONZ - jako dzień międzynarodowych obchodów - w 2013 roku. Od tego czasu Polskie Radio, dbając o promocję radiofonii i podkreślając jej szczególne znaczenie we współczesnej historii, przygotowuje na ten wyjątkowy dzień specjalny program.
Zobacz więcej na temat:  Światowy Dzień Radia dzień radia W POLSKIM RADIU

XII Światowy Dzień Radia. Audycje specjalne na antenie Programu 1 Polskiego Radia

W poniedziałek obchodzimy XII Światowy Dzień Radia. Został on ustanowiony z inicjatywy Hiszpanii i proklamowany przez UNESCO w 2011 roku. Dzień ten upamiętnia inaugurację rozgłośni Narodów Zjednoczonych w 1946 roku. Z tej okazji Program 1 Polskiego Radia przygotował specjalne audycje o roli radia, jako środka komunikacji na całym świecie. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest "Radio i pokój".
Zobacz więcej na temat:  Światowy Dzień Radia dzień radia POLSKA społeczeństwo radio

Dzień Radia – historia i kulisy pracy radiowca

11 kwietnia obchodzimy w Polsce Dzień Radia. Jego celem jest podkreślenie roli tego środka przekazu w naszym życiu. Radio, choć ma wielu konkurentów, wciąż ma największy zasięg i dociera do najodleglejszych zakątków globu. Można go słuchać niemal wszędzie – w domu, w samochodzie, w terenie – zwłaszcza gdy dostęp do niego umożliwiają telefony komórkowe.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan radio Polskie Radio Michał Fedusio dzień radia media

11 kwietnia Dzień Radia. Specjalne audycje w Polskim Radiu Dzieciom

11 kwietnia ogłoszony jest Dniem Radia. Tego dnia w Polskim Radiu Dzieciom nie mogło zabraknąć audycji pełnych ciekawostek na temat tego wynalazku. Jak działa radio, kto tworzy audycje i nagrania reporterskie, jakie były początki radia i jak wyglądały pierwsze odbiorniki? O tym wszystkim w Dniu Radia na antenie całodobowego Polskiego Radia Dzieciom z okazji jego święta! 
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio dla rodziców radio bez reklam Poranek Polskiego Radia Dzieciom dzień radia

"Radio i zaufanie" - Światowy Dzień Radia na antenach Polskiego Radia

W Światowy Dzień Radia, przypadający w najbliższą niedzielę (13 lutego) - na antenach Polskiego Radia zagoszczą specjalne audycje o roli radia jako środka komunikacji na całym świecie. To święto proklamowane przez UNESCO w 2011 roku, a zatwierdzone przez ONZ - jako dzień międzynarodowych obchodów - w 2013 roku. Od tego czasu Polskie Radio, dbając o promocję radiofonii i podkreślając jej szczególne znaczenie we współczesnej historii, przygotowuje na ten wyjątkowy dzień specjalny program.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio Światowy Dzień Radia dzień radia Dwójka Trójka Czwórka Radio Dzieciom Radio kierowców Polskie Radio dla Zagranicy