Polskie Radio
Section05
elektromobilność

Wyboista droga do elektromobilności. Rynek czeka na dopłaty

W Polsce mają niebawem ruszyć dopłaty do samochodów elektrycznych. Projekt rozporządzenia Ministerstwa Energii w tej sprawie trafił do publicznych konsultacji. Poza wsparciem zakupu nowych pojazdów z napędem alternatywnym znalazły się w dokumencie także dopłaty dla inwestycji w rozwój sieci ładowania i tankowania. Czy rozrusza to rynek aut napędzanych paliwami alternatywnymi?
Zobacz więcej na temat:  elektromobilność motoryzacja ekologia samochody elektryczne Elżbieta Szczerbak

Kiedy Polacy przesiądą się do aut elektrycznych?

W ubiegłym tygodniu na trwającym w Katowicach szczycie klimatycznym COP24 40 państw poparło przygotowaną przez Polskę i Wielką Brytanię deklarację "Partnerstwo dla rozwoju elektromobilności". Chodzi o rozwój transportu elektrycznego, wymianę doświadczeń, wsparcie prac badawczo-rozwojowych, budowę infrastruktury dla pojazdów elektrycznych, systemów zachęt dla tego typu pojazdów.
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja elektromobilność samochody elektryczne samochody Krzysztof Grzesiowski

Liderzy elektromobilności 2018 wybrani

Podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach z udziałem ministrów przedsiębiorczości i technologii oraz energii, po raz pierwszy przyznano nagrody "Lider Elektromobilności 2018". Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i firma doradcza PwC podsumowały wyniki badania rynku e-mobility w Polsce i nagrodziły firmy najbardziej zaangażowane w rozwój zero- i niskoemisyjnego transportu.
Zobacz więcej na temat:  szczyt klimatyczny w Katowicach elektromobilność ekologia

COP24: drugi dzień szczytu poświęcony elektromobilności

Rozwój elektromobilności będzie jednym z głównych tematów drugiego dnia szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach. Prezydent COP24 Michał Kurtyka zapowiedział też, że dziś zaprezentowane zostaną konkretne działania na rzecz ochrony klimatu, w debatach wezmą udział, między innymi, przedstawiciele przemysłu, państw, regionów i miast.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka szczyt klimatyczny w Katowicach elektromobilność