Polskie Radio
Section05
in vitro

Seksualność coraz częściej oddziela się od prokreacji

Zapłodnienie metodą in vitro to problematyka wywołująca ciągłe dyskusje i radykalizację poglądów jej uczestników. Szczególne kontrowersje budzą wykorzystywania zmagazynowanego nasienia pobranego uprzednio zawczasu osób już nie żyjących. In vitro było jednym z tematów audycji Terlikowski na Froncie, której gościem był Filip Memches, dziennikarz portalu tygodnik.tvp.pl.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Polskie Radio 24 Tomasz Terlikowski in vitro miłość małżeństwo dzieci rodzina

Na przemoc motywowaną względami politycznymi nie ma miejsca

Po marszu pod hasłem „Czarna środa” warszawska siedziba Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej została obrzucona balonami wypełnionymi różową farbą. Rzucało nimi kilka osób. Zatrzymana została jedna, tożsamość pozostałych jest ustalana. O zdarzeniu rozmawiali w Debacie Poranka Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego) i Łukasz Zboralski (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość aborcja in vitro społeczeństwo

„Decyzje nieoczywiste moralnie należy pozostawić ludziom”

- Nie jest rolą państwa to, by podejmować za ludzi nieoczywiste moralnie decyzje, takie jak decyzja o aborcji. Decyzję taką powinna podejmować kobieta, a nie polityk, policjant albo prokurator – powiedział w audycji 24 Pytania jeden z liderów partii Razem Adrian Zandberg. Mówił także o priorytetach programu partii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Zandberg partia Razem aborcja in vitro PiS Prawo i Sprawiedliwość

"Moralny drogowskaz dla pracowników służby zdrowia"

Zapłodnienie in vitro i aborcja to wielkie zło moralne - powiedział konsultor Papieskiej Rady ds. Zdrowia o. prof. Maurizio Faggioni podczas prezentacji Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia. Debata na temat Karty odbyła się w siedzibie episkopatu. Jej uczestnicy podkreślali, że dokument ten jest "moralnym drogowskazem dla pracowników służby zdrowia".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja in vitro Kościół katolicki aktualności katolickie

Projekt "Ratujmy Kobiety" odrzucony. "PiS złamał obietnicę"

- Prawo i Sprawiedliwość głosując za odrzuceniem projektu stowarzyszenia "Ratujmy Kobiety" złamało obietnicę o procedowaniu wszystkich projektów obywatelskich, które trafią do Sejmu - mówił w Jedynce poseł Andrzej Czerwiński z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Czerwiński handel in vitro Komisja Europejska Łukasz Schreiber Marek Mądrzejewski Platforma Obywatelska podatek Prawo i Sprawiedliwość

Kluzik-Rostkowska: w PO nie dzieje się nic złego

- Stefan Niesiołowski rozpoczyna nowy etap w swoim życiu politycznym. Powstanie koła poselskiego to rzecz naturalna. Zastanawiam się tylko komu będzie zabierało głos. Czy będzie walczyło o elektorat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej czy Prawa i Sprawiedliwości – mówiła w "Sygnałach Dnia" Joanna Kluzik-Rostkowska, wiceszefowa klubu PO.
Zobacz więcej na temat:  aborcja in vitro Joanna Kluzik-Rostkowska Piotr Gociek Platforma Obywatelska Sygnały Dnia