Polskie Radio
Section05
Jerzy Stępień

Tusk mówi o OFE. Były prezes TK: wywłaszczono ludzi, to był zamach na te środki

W środę Donald Tusk oświadczył, że nie zabrał pieniędzy z Otwartych Funduszy Emerytalnych. W nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych przekonuje, że on te pieniądze "uratował". W związku z tym przypominamy wypowiedź prof. Jerzego Stępnia, byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego. - Zrobiono zamach na środki, które są w OFE - mówił prof. Stępień w 2013 r. w Programie 3 Polskiego Radia. Jego zdaniem, jeśli coś nam zostało dane, a teraz jest odebrane, to nie można kluczyć, tylko trzeba postawić sprawę jasno i powiedzieć, że doszło do wywłaszczenia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA OFE Donald Tusk

Kataryna odpiera zarzuty: nie ma afery

Katarzyna Sadło z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, znana też jako blogerka polityczna Kataryna, stała się jedną z bohaterek głównego wydania telewizyjnych "Wiadomości". Zarzucono jej, że m.in. fundacja z którą jest związana, współpracowała z władzą Platformy Obywatelskiej i z warszawskim ratuszem.
Zobacz więcej na temat:  internet Kulisy Spraw ngo Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość SLD Trybunał Konstytucyjny POLSKA

Jerzy Stępień o projekcie ustawy ws. TK: kpina i pomyłka

– To kolejna ustawa, która ma za zadanie zmęczyć społeczeństwo tą problematyką, żeby rządzący mogli robić wszystko, co chcą – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości złożyła w Sejmie projekt ustawy o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Rzepliński PiS Trybunał Konstytucyjny