Polskie Radio
Section05
kokaina

"Rynek okazał się odporny na pandemię". Polska jednym z największych producentów amfetaminy w Europie

"Należymy do głównych producentów amfetaminy w Europie, jesteśmy też w pierwszej dziesiątce państw, w których jest ona najbardziej rozpowszechniona" - pisze w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna". Informuje też, że rynek tego narkotyku okazał się odporny na pandemię.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA narkotyki służby i bezpieczeństwo produkcja kokaina Europa przestępczość

"Tylko w ubiegłym roku przejęliśmy 10 ton narkotyków". Oficer operacyjny CBŚP o przemycie używek do Polski

- Tylko w ubiegłym roku CBŚP przejęło 10 ton narkotyków, których wartość określa się w miliardach złotych. Mimo to przemyt kwitnie. Czym handlują polskie gangi? Kolumbijską kokainą, marihuaną z Hiszpanii i Maroka. Ostatnio popularność zyskuje heroina m.in. z Laosu - poinformował oficer operacyjny CBŚP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚP narkotyki kokaina marihuana przemyt przestępczość Europa Azja Ameryka

Przemyt kokainy wart miliardy złotych. Prokuratura postawiła zarzuty podejrzanym

Sąd Rejonowy Gdańsk Południe przychylił się do wniosku prokuratury i wydał w piątek późnym wieczorem nakaz tymczasowego aresztowania dla zatrzymanych przez CBŚP i KAS podejrzanych o przemyt kokainy. Prokuratura postawiła im zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przemytu do Polski 1859 kg kokainy wartej około 2,2 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA narkotyki przestępczość prokuratura służby i bezpieczeństwo kokaina policja policja polska CBŚP Krajowa Administracja Skarbowa