Polskie Radio
Section05
kuba błaszczykowski

"W tym filmie nie ma cenzury", zapewnia Jan Dybus, reżyser filmu dokumentalnego "Kuba"

Jesteśmy już po premierze pełnometrażowego dokumentu "Kuba" poświęconego znakomitemu piłkarzowi Kubie Błaszczykowskiemu. Reżyserem jest Jan Dybus, który nie ukrywa, że bohater filmu zawsze był dla niego kimś wyjątkowym. O kulisach realizacji rozmawiał z nim Ryszard Jaźwiński.  
Zobacz więcej na temat:  KULTURA film dokumentalny premiera Krzysztof Łoniewski Ryszard Jaźwiński Raf Uzar Trójka

Wkrótce premiera filmu dokumentalnego o Kubie Błaszczykowskim. Ujrzymy całą prawdę?

Niedługo na jednej z platform streamingowych będzie miał premierę dokument "Kuba" poświęcony jednemu z najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy – Kubie Błaszczykowskiemu. Po filmie "Lewandowski. Nieznany", który jednak trochę rozczarował fanów i krytyków, to kolejna produkcja dokumentalna osadzona w świecie piłkarskim. Czy "Kuba" spełni pokładane w nim nadzieje, czy rzeczywiście opowie całą prawdę o reprezentancie Polski?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA film dokumentalny premiera Tomasz Miara Trójka

Koronawirus. Sport liczy straty

Sport obecnie ma przede wszystkim wymiar komercyjny. Szczytne idee barona Pierre’a de Coubertina odeszły do lamusa, a liczy się w znacznej mierze pieniądz. Dlatego teraz, kiedy w czasach zarazy wszystkie (poza Białorusią) państwa w Europie wstrzymały rozgrywki, nie są rozgrywane międzynarodowe zawody i ligi wszyscy liczą straty. 6 kwietnia to Światowy Dzień Sportu.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Daniel Wydrych liga mistrzów Robert Lewandowski

Powołania Jerzego Brzęczka. Komentarz eksperta

- Selekcjoner szuka nowych twarzy w swoim otoczeniu. To piłkarze, z którymi wcześniej pracował, z którymi się zna - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Wawrzynowski, dziennikarz WP SportoweFakty. Kilku zawodników powołanych przez Jerzego Brzęczka na wrześniowe mecze reprezentacji nigdy wcześniej nie znalazło się na zgrupowaniu kadry narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piłka nożna reprezentacja Polski Adam Nawałka Jerzy Brzęczek