Polskie Radio
Section05
laptopy

Elektronika w czasie pandemii. Czy kiedyś znowu będzie tańsza?

Na przestrzeni ostatniego roku sprzedaż komputerów osobistych osiągnęła najwyższy poziom od sześciu lat. Konieczność przejścia na edukację i pracę zdalną wymusiły przyspieszone zakupy sprzętu do pracy biurowej. Razem ze zwiększonym popytem, w górę poszybowały również ceny sprzętu elektronicznego. Za laptopy płacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu procent więcej niż przed pandemią.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse laptopy laptop dla biznesu elektronika

"Zakładają, że Polacy nie pamiętają ich rządów". Czarnek o konwencji PO

- Polacy pamiętają dokładnie to, co miało miejsce wówczas, kiedy pan Donald Tusk był premierem i Platforma Obywatelska z PSL-em była u władzy. Pamiętają ten program "Laptop dla każdego". (...) Teraz powrót do tego programu przez polityków tej samej formacji jest o tyle śmieszny, co i również niepokojący - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odnosząc się do najnowszych propozycji programowych PO.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki POLSKA edukacja Katarzyna Gójska Platforma Obywatelska laptopy szkoła

Anglistka: dokonuje się przewrót technologiczny, nauczyciele muszą się rozwijać

- Na naszych oczach dokonuje się przewrót technologiczny. Wkraczamy w komputerowy świat. Wszyscy nauczyciele, którzy wcześniej nie mieli z różnymi platformami i aplikacjami do czynienia, muszą do tego docierać, rozwijać umiejętności - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Magdalena Drzewiecka, anglistka, nauczycielka.
Zobacz więcej na temat:  laptopy edukacja nauczyciel POLSKA Koronawirus w Polsce

Akcja "Laptop dla ucznia". Instytucje i organizacje wspierają zakup laptopów

„Kiedy w domu jest kilkoro dzieci w wieku szkolnym, a rodzice pracują zdalnie, dostęp do komputera jest utrudniony” – mówi Monika Florek Mostowska, wiceprezes Palotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl. Organizacja w ramach akcji „Laptop dla ucznia” planuje zakupić 100 laptopów dla 10 szkół. Problem dostrzegło również Ministerstwo Cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  szkoła laptopy edukacja dzieci cyfryzacja Koronawirus w Polsce Małgorzata Frydrych

Bez służbowych e-maili w czasie wakacji

Laptop, tablet, smartfon. Dziś już niemal każdy, niezależnie od wieku, otoczony jest technologią. Przenośne urządzenia towarzyszą nam nie tylko w życiu codziennym, ale także podczas wakacji. Czy dziś jeszcze jest możliwe spędzenie urlopu bez Internetu? O tym w audycji 24. Poziom mówili Konstanty Młynarczyk, redaktor naczelny serwisu CHIP, a także Anna Bielecka i Michał Rosiak, twórcy podróżniczego bloga Petrykivka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie wakacje podróże laptop laptopy urlop