Polskie Radio
Section05
odeszli 2021

Zmarł Jan Wojtacha - twórca Chóru Filharmonii Śląskiej

- Prof. Jan Wojtacha był człowiekiem wyrozumiałym, ale wymagającym – przede wszystkim jako pedagog. Bezkompromisowo dążył do jakości w sztuce. Był też bardzo uczciwy i zawsze miał szacunek do ludzi - mówił dr Jarosław Wolanin, wspominając zmarłego prof. Jana Wojtachę, założyciela i wieloletniego kierownika artystycznego Chóru Filharmonii Śląskiej.
Zobacz więcej na temat:  odeszli 2021 chór Dwójka Jakub Jamrozek muzyka klasyczna KULTURA

WSPOMNIENIE Ambasador RP w Mińsku: Włodek Pac wytrwale ukazywał dramatyczne okoliczności, w jakich przychodzi żyć Białorusinom

- Włodzimierz Pac poprzez swoje korespondencje wytrwale ukazywał obraz przyjaznych Białorusinów i także dramatycznych okoliczności, w jakich przychodzi im żyć – przekazał Ambasador RP w Mińsku Artur Michalski, wspominając w osobistym komentarzu wieloletniego korespondenta Polskiego Radia na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Mińsk Włodzimierz Pac Polskie Radio dziennikarze odeszli 2021 Raport Białoruś MSZ

"Dawał świadectwo wielkiej pobożności i wiary". Zmarł arcybiskup Stanisław Nowak

Zmarł arcybiskup Stanisław Nowak. Był pierwszym arcybiskupem utworzonej w 1992 roku metropolii częstochowskiej. Mottem jego posługi biskupiej były słowa: "Iuxta crucem Tecum stare", czyli "chcę pod krzyżem stać przy Tobie". - Dawał świadectwo wielkiej pobożności i wiary - wspomina ksiądz Mariusz Bakalarz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA odeszli 2021 Kościół chrześcijaństwo wiara religia społeczeństwo Episkopat Polski

"Był człowiekiem wielkiej życzliwości". Nie żyje Kazimierz Pustelak

- Kazimierz Pustelak dysponował pięknym głosem. Miał wspaniałe legato, którego nauczył się jeszcze w lata 60., kiedy był wychowankiem szkoły przy La Scali. Tę włoską szkołę słychać było w jego głosie, w podawaniu frazy. On tę wiedzę przekazywał swoim studentom - mówił Rafał Siwek, który w Programie 2 Polskiego Radia wspominał znakomitego tenora. Kazimierz Pustelak - legenda polskiej opery - zmarł w wieku 91 lat.
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Pustelak odeszli 2021 opera Tomasz Szachowski KULTURA

WSPOMNIENIE "Dobry człowiek, dla innych był gotów zrobić wszystko". Zastępca ambasadora RP w Mińsku wspomina Włodzimierza Paca

- Dla innych był gotów zrobić wszystko. Zawsze uśmiechnięty, dobroduszny, uczynny, towarzyski, szarmancki. O sobie myślał na ostatnim miejscu. Kochał pracę i rodzinę. Zrobić korespondencję to była dla niego świętość. Potem żona, dzieci, z których był tak dumny. Kochał także Podlasie, z którego pochodził - tak wspomina Włodzimierza Paca Marcin Wojciechowski, zastępca ambasadora RP w Mińsku we wzruszającym komentarzu, którym podzielił się z Polskim Radiem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Mińsk Włodzimierz Pac Polskie Radio dziennikarze odeszli 2021 Raport Białoruś

Ambasador RP w Gruzji: Włodzimierz Pac był profesjonalistą i znawcą wschodu, którego będzie bardzo brakowało

Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Gruzji Mariusz Maszkiewicz wspomina korespondenta Polskiego Radia Włodzimierza Paca jako cenionego i rzetelnego dziennikarza, ciepłego i dobrego człowieka. Wieloletni korespondent Polskiego Radia na Białorusi i w Rosji zmarł w Mińsku w wieku 54 lat.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Mińsk Włodzimierz Pac Polskie Radio dziennikarze odeszli 2021 Raport Białoruś