Polskie Radio
Section05
odeszli 2021

"Wzór prawego człowieka, gorliwego patrioty". Jarosław Kaczyński żegna Andrzeja Rozpłochowskiego

- Andrzej Rozpłochowski był bezkompromisowy, walczył o najwyższe wartości, o jakie warto walczyć tutaj na ziemi - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości pogrzebowych działacza Solidarności. Wicepremier Jarosław Kaczyński w liście skierowanym do żałobników napisał, że "choć przegrał ostatnią rundę tego starcia z podstępnym wrogiem, jakim jest koronawirus, to z tego boju, który toczył przez dekady swojego życia, wyszedł zwycięsko". Jak zaznaczył "wygrał, ponieważ pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA odeszli 2021 Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński Solidarność Andrzej Rozpłochowski społeczeństwo

Nie żyje Andrzej Rozpłochowski. Prezydent: wniósł ważny wkład w naszą współczesną niepodległość

Andrzej Duda pożegnał zmarłego wczoraj Andrzeja Rozpłochowskiego, opozycjonistę i działacza "Solidarności". "Dał ważny wkład w naszą współczesną niepodległość" - napisał w mediach społecznościowych prezydent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo odeszli 2021 Andrzej Duda prezydent Mateusz Morawiecki premier Karol Nawrocki IPN Andrzej Rozpłochowski Solidarność PRL HISTORIA

Nie żyje Andrzej Rozpłochowski. Prezes IPN: ogromna strata, był jedną z legend Solidarności

W poniedziałek, w wieku 71 lat zmarł Andrzej Rozpłochowski - legendarny działacz Solidarności, sygnatariusz Porozumienia Katowickiego – jednego z Porozumień Sierpniowych 1980 r. - Wczorajszy wieczór bardzo smutno zapisze się w historii Polski - powiedział w programie "Jedziemy" na antenie TVP Info prezes IPN Karol Nawrocki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA HISTORIA społeczeństwo Solidarność porozumienia sierpniowe PRL IPN Karol Nawrocki odeszli 2021 Andrzej Rozpłochowski

"Trudno sobie bez niego wyobrazić Solidarność". Premier o Andrzeju Rozpłochowskim

Premier Mateusz Morawiecki napisał, że bez Andrzeja Rozpłochowskiego trudno sobie wyobrazić "Solidarność" na Śląsku i "Solidarność" w ogóle. Szef rządu pożegnał na Facebooku zmarłego opozycjonistę i działacza "Solidarności". "Dzielny, prawy człowiek, który miał istotny wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Spoczywaj w Pokoju" - napisał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Solidarność Andrzej Rozpłochowski odeszli 2021

"Burzył gmach komunizmu w umysłach widzów". Prezydent odznaczył pośmiertnie Sylwestra Chęcińskiego

Prezydent Andrzej Duda nadał pośmiertnie Krzyż Wielki Odrodzenia Polski Sylwestrowi Chęcińskiemu za wybitne zasługi dla polskiej sztuki filmowej oraz za krzewienie polskości poprzez wybitną twórczość artystyczną. Reżyser filmowy, scenarzysta i twórca komediowy zmarł 8 grudnia we Wrocławiu w wieku 91 lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Sylwester Chęciński odeszli 2021 pogrzeby reżyser FILM kino

Ostatnie pożegnanie Włodzimierza Paca. Dziennikarz Polskiego Radia odznaczony przez prezydenta

Najbliższa rodzina, przyjaciele i koledzy z pracy, pożegnali Włodzimierza Paca, wieloletniego korespondenta Polskiego Radia na Białorusi i w Rosji. Dziennikarz, który zmarł 10 grudnia w Miński w wieku 54 lat, został pochowany na cmentarzu w Samogródzie koło Sokółki na Podlasiu. Prezydent Andrzej Duda pośmiertnie odznaczył go Złotym Krzyżem Zasługi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Włodzimierz Pac odeszli 2021 pogrzeby Korespondenci Zagraniczni Białoruś Polskie Radio Mińsk