Polskie Radio
Section05
podsłuchy

Amber Gold: "Marcin P. nie mówili prawdy nawet najbliższym"

Dziennikarze tygodnika „Sieci Prawdy” ujawnili fragmenty rozmów założyciela Amber Gold, Marcina P., jego żony Katarzyny P. i współpracowników. Tygodnik opublikował fragmenty stenogramów, które zgromadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Powstały one na podstawie setek godzin podsłuchów. O nagraniach mówili w Polskim Radiu 24 dziennikarze tygodnika, Marek Pyza i Marcin Wikło.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold ABW podsłuchy Gdańsk

Ks. Sowa odpowiada na publikację rozmów z jego udziałem

Ksiądz Kazimierz Sowa oświadczył, że nie sugerował "zniszczenia" "Gazety Polskiej". TVP Info opublikowała fragmenty nagrań z restauracji "Sowa i Przyjaciele" z 2014 roku. Słychać na nich, oprócz księdza Sowy, członków rządu Donalda Tuska: ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, wiceministra skarbu Rafała Banasia, rzecznika rządu Pawła Grasia oraz szefa Biura Ochrony Rządu, generała Mariana Janickiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podsłuchy podsłuch

"To, co jest na tych taśmach, stawia włosy na głowie"

TVP Info podało, że dotarło do nagrań polityków Platformy Obywatelskiej z warszawskiej restauracji "Sowa i Przyjaciele". Część z nich wyemitowano na antenie. - To czego dowiadujemy się z tych taśm, stawia włosy na głowie - mówił w radiowej Jedynce wiceszef MON Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz Michał Dworczyk Ministerstwo Obrony Narodowej katastrofa smoleńska podsłuchy Platforma Obywatelska ekshumacja

Śledztwo ws. Józefa Piniora. TVP ujawnia stenogramy rozmów

TVP ujawniła w środę wieczorem część stenogramów podsłuchanych przez CBA w 2015 r. rozmów b. senatora Józefa Piniora i jego asystenta. Rozmowy miały dotyczyć łapówek od przedsiębiorców, m.in. w zamian za pozytywne decyzje dotyczące prowadzenia budowy. O nowych doniesieniach w tej sprawie mówiła w Polskim Radiu 24 Anita Gargas, dziennikarka śledcza TVP.
Zobacz więcej na temat:  Józef Pinior korupcja CBA przestępczość podsłuchy Anita Gargas TVP