Polskie Radio
Section05
podsłuchy

"Próba wywołania w społeczeństwie histerii totalnej inwigilacji". Rzymkowski o Pegasusie

- Mamy próbę rzucenia złego światła na rząd, wywołania w społeczeństwie histerii totalnej inwigilacji, że nikt nie może czuć się bezpiecznie i swobodnie - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef MEN Tomasz Rzymkowski, komentując informacje, jakoby telefon obecnego senatora KO Krzysztofa Brejzy miał zostać zhakowany w 2019 roku przez system Pegasus.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo podsłuch podsłuchy pegasus

"Wróżenie z fusów". Marta Kubiak o rzekomym podsłuchiwaniu polityków

 - Idąc tropem myślenia opozycji, każdy z obywateli może stwierdzić, że był podsłuchiwany. Tak naprawdę nie ma na to żadnych namacalnych dowodów - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marta Kubiak, komentując sprawę powołania komisję śledczej ds. zbadania "inwigilowania opozycji" za pomocą systemu Pegasus
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo podsłuch podsłuchy pegasus komisja śledcza

"Jesteśmy cały czas podsłuchiwani, choć w sensie marketingowym". Wojtas o doniesieniach ws. Pegasusa

- To, że tak emocjonalnie reagujemy na kwestię podsłuchów, jest związane z wysokim poziomem polaryzacji politycznej w Polsce, ale musimy zdać sobie sprawę, że jesteśmy cały czas podsłuchiwani, choć w sensie marketingowym, nie politycznym - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog Jarosław Wojtas z WSB w Toruniu, pytany o doniesienia o inwigilacji polityków opozycji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mirosław Skowron opozycja podsłuchy pegasus

"Polska jest państwem prawa, gdzie przestrzegane są procedury". Mosiński o doniesieniach ws. Brejzy

- Ostrożnie podchodzę do tych rewelacji. Polska jest państwem prawa, gdzie przestrzegane są procedury. Na posługiwanie się podsłuchami musi być zgoda Prokuratora Generalnego i sądu. Inne procedury nie wchodzą w rachubę - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński. Agencja AP poinformowała, że telefon obecnego senatora KO Krzysztofa Brejzy miał zostać zhakowany 33 razy w 2019 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 pegasus podsłuch podsłuchy służby i bezpieczeństwo