Polskie Radio
Section05
polityka

Tajne posiedzenie Sejmu ws. cyberataków. Paweł Lisiecki: nie czuję niedosytu wiedzy

- Trudno, żeby państwo Polskie w tej chwili zdradzało wszystkie tajemnice związane z cyberbezpieczeństwem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisiecki z PiS. Gościem "Dwóch stron" była także Karolina Pawliczak z Lewicy, która uznała, że "posiedzenie było farsą".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm cyberbezpieczeństwo Paweł Lisiecki PiS lewica polityka cyberprzestępczość cyberatak cyberzagrożenia Stanisław Janecki

Protasiewicz o Tusku: powinien stanąć do wyborów, jeżeli chce znów być szefem w PO

- Powrót Donalda Tuska byłby korzystny dla Platformy Obywatelskiej. Nie byłby to przewrót kopernikański na scenie politycznej, ale podniósłby co najmniej dwukrotnie notowanie partii w sondażach - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Protasiewicz (PSL - Koalicja Polska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Stanisław Janecki Jacek Protasiewicz PSL-Koalicja Polska

Rocznica zawarcia Traktatu o dobrym sąsiedztwie z Niemcami. Wciąż niezałatwione sprawy mniejszości polskiej

- Ostatnio raz jeszcze przeanalizowałem Traktat i muszę powiedzieć, że rzeczywiście wiele rzeczy zostało już zrealizowanych. Wśród spraw niezałatwionych trzeba wymienić punkt dotyczący mniejszości polskiej - mówi w 30 rocznicę podpisania "Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Polską a Niemcami" ambasador RP w Berlinie prof. Andrzej Przyłębski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy społeczeństwo polityka

30. rocznica podpisania Traktatu między Polską i Niemcami. Rozpoczęła się wizyta Steinmeiera w Warszawie

Od oficjalnego powitania przez prezydenta Andrzeja Dudę na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego rozpoczęła się wizyta w Warszawie prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera. Prezydenci mają rozmawiać m.in. o realizacji polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Niemcy prezydent Andrzej Duda Frank-Walter Steinmeier Warszawa

"Opresyjna postawa", "brak szacunku" dla Moskwy. Chińskie media reżimowe o spotkaniu Biden-Putin

"USA i Rosja chcą powstrzymać pogarszanie się dwustronnych relacji, które są najgorsze od końca zimnej wojny. Przy tej wzajemnej wrogości sam fakt, że szczyt w Genewie przebiegł gładko, może być uznany za sukces" – ocenia chiński dziennik "Global Times".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Szwajcaria Genewa polityka USA Stany Zjednoczone prezydent Joe Biden Rosja Władimir Putin Chiny KOMENTARZ media

NASZ WYWIAD Ukraiński ekspert: NS2 naraża Ukrainę na agresję Rosji na pełną skalę, to także narzędzie presji na Polskę

- Jeśli Niemcy i Stany Zjednoczone pozwolą Rosji ominąć terytorium Ukrainy w tranzycie gazu i tym samym uczynią ją bardziej podatną na rosyjską agresję militarną na pełną skalę, uzasadnione byłoby udzielenie Ukrainie niezawodnych gwarancji bezpieczeństwa - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Maksym Khyłko, dyrektor Programu Studiów nad Rosją i Białorusią w Radzie Polityki Zagranicznej "Ukraińska Pryzma".
Zobacz więcej na temat:  Ameryka Rosja Stany Zjednoczone Joe Biden polityka Władimir Putin NASZ WYWIAD Nord Stream 2

17. rocznica śmierci Jacka Kuronia

17 czerwca 2004, w Warszawie zmarł Jacek Kuroń, jeden z najważniejszych działaczy opozycji antykomunistycznej, wcześniej aktywista "czerwonego harcerstwa" i PZPR, autor "Listu do Partii"; współtwórca KOR i NSZZ "Solidarność", więzień polityczny, uczestnik rozmów okrągłego stołu, minister w rządach III RP.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Kuroń komunizm PRL służba bezpieczeństwa opozycja demokratyczna ZSRR polityka Komitet Obrony Robotników Solidarność

"Chodzi o to, żeby wprowadzić w Polsce stan napięcia". Piotr Kubiak o atakach hakerskich

- Mieliśmy ponad rok chaosu (...) bo cały świat był ogarnięty pandemią koronawirusa. Ale zobaczmy, jakie siły po pandemii się ujawniły. Z jaką mocą ujawnili się Rosjanie. Z jaką mocą ujawniły się Niemcy z bardzo radykalnymi posunięciami. Ktoś buduje nowy ład światowy, a Polska być może w jakimś sensie jest jakąś przeszkodą - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kubiak z Radia Gdańsk. Gościem "Debaty dnia" był także Jacek Gądek z portalu Gazeta.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm rząd Mateusza Morawieckiego Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek cyberbezpieczeństwo atak hakerski

Niejawne posiedzenie Sejmu. Arkadiusz Iwaniak: nie dowiedzieliśmy się niczego, co można uznać za tajemnicę

- To, co zostało powiedziane na niejawnym posiedzeniu Sejmu, niejednokrotnie było omawiane. Nie dowiedzieliśmy się niczego, co można uznać za tajne. Padło kilka liczb, które mogą stanowić tajemnicę. O pozostałych sprawach można przeczytać na portalach - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Iwaniak, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  cyberprzestępczość hakerzy bezpieczeństwo internet Sejm POLSKA polityka Polskie Radio 24