Polskie Radio
Section05
polityka

Dziś prezydent podpisze projekt zmiany konstytucji ws. adopcji przez osoby w związku jednopłciowym

- W poniedziałek o godz. 11.30 prezydent Andrzej Duda podpisze projekt zmiany konstytucji i skieruje go do Sejmu - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Chodzi o zapisanie w konstytucji, że wykluczona jest adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Błażej Spychalski Andrzej Duda konstytucja dzieci homoseksualizm LGBT

Zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Prezydent przedstawi projekt zmiany konstytucji

Dziś prezydent ma oficjalnie przedstawić swój projekt zmiany konstytucji. Andrzej Duda chce, by w ustawie zasadniczej znalazł się zapis zakazujący adopcji dzieci przez pary jednopłciowe - prezydent zapowiedział taką inicjatywę w miniony weekend, podczas jednego ze spotkań z wyborcami. Odpowiedni dokument z podpisem prezydenta w najbliższym czasie ma trafić do Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Andrzej Duda prezydent wybory polityka

Premier: Polska Trzaskowskiego to powrót do turboliberalnej polityki Balcerowicza

- Razem z prezydentem Andrzejem Dudą nie dopuścimy do powrotu turboliberalnej polityki Leszka Balcerowicza i Donalda Tuska. Balcerowicz to przyjaciel Rafała Trzaskowskiego - powiedział w Sławnie premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że Rafał Trzaskowski "tak pieje, jak wiatr zawieje".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Rafał Trzaskowski polityka

"Dzielenie mediów", "konferencja prasowa". Dziennikarze krytycznie o "Arenie prezydenckiej" Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski, nie chcąc wziąć udziału w debacie prezydenckiej organizowanej przez TVP, zaproponował "Arenę polityczną" - dyskusję między nim a Andrzejem Dudą. Do udziału w niej zaproszone zostały wybrane media. Ich lista wzburzyła dziennikarzy wielu redakcji, którzy na Twitterze apelowali o rozszerzenie listy zaproszonych mediów i nazywali spotkanie "zaoraniem" i "konferencją prasową". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie kampania wyborcza Rafał Trzaskowski polityka

"Energię młodych ludzi trzeba wykorzystać dla Polski". Artur Soboń o Funduszu Patriotycznym

- Polska leżąc w tej części Europy, musi być nie silna tylko gospodarczo, militarnie czy demograficznie, ale silna swoją kulturą, tożsamością, zakorzenieniem w tym co polskie. Takie postawy należy promować także przez środki publiczne - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda polityka Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Artur Soboń

"Nigdy się na nim nie zawiedliśmy". Marszałek Sejmu o prezydencie

- Nie bądźmy uśpieni, niech nam się nie wydaje, że jeśli w pierwszej turze pan prezydent Andrzej Duda wygrał, to ma wygrane wybory. Nie wolno przestać aż do ostatniej godziny rozmawiać z ludźmi, bo mamy mnóstwo argumentów, przykładów - dlaczego Andrzej Duda - mówiła na spotkaniu w Międzyrzeczu marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie kampania wyborcza Marszałek Sejmu

"Sztab Rafała Trzaskowskiego jest zdeterminowany". Prof. Domański o brudnej kampanii wyborczej

- Mam wrażenie że PO czuje się zawiedziona wynikami swojego kandydata i zdaje sobie sprawę, że będzie niezwykle trudno, stąd odwoływanie się do wszystkich instrumentów, jakie są możliwe, to dotyczy postawy nie tylko sztabu wyborczego, ale i samego kandydata - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz wybory prezydenckie 2020 polityka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski pedofilia Henryk Domański

Bogdan Pęk: wygrana kandydata Platformy Obywatelskiej oznaczałaby paraliż prac rządu

- Te wybory zdecydują o tym, czy Polska będzie mogła się dalej rozwijać, czy też będzie walka na górze, blokowanie wszystkiego. Jeżeli wygra Rafał Trzaskowski to będzie działał na niekorzyść wszystkiego, co rząd będzie chciał przeprowadzić - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator, komentator polityczny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda polityka Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska

"Psucie demokracji". Marek Król o programie Rafała Trzaskowskiego

- Rafał Trzaskowski obiecuje transfery socjalne wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość a podpisane przez Andrzeja Dudę, wycofuje się z adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. To doktryna Platformy Obywatelskiej, zgodnie z którą obiecać można wszystko - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda polityka Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska LGBT Marek Król Magdalena Złotnicka

Kwestia adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Potapowicz: stanowisko Rafała Trzaskowskiego jest niezmienne

- Mam wrażenie, że prezydent Andrzej Duda próbuje przerzucić dyskusję o  przyszłości Polski na kwestie światopoglądowe, pomijając inne problemy. Przed nami jest potężny kryzys gospodarczy, zwiększające się bezrobocie. Tutaj trzeba szukać odpowiednich rozwiązań, a nie zastanawiać się nad sprawą, która bardzo jasno została przedstawiona przez Rafała Trzaskowskiego - powiedział Sławomir Potapowicz z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący Rady Warszawy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Złotnicka Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Andrzej Duda związki partnerskie dzieci adopcja homoseksualizm polityka

"Wycieczka śladami niespełnionych obietnic Trzaskowskiego". Nowa inicjatywa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy

- Rafał Trzaskowski nie zrealizował wielu zapowiedzi, jakie złożył w warszawskiej kampanii samorządowej, nie zrealizuje również tych, które składa w kampanii prezydenckiej - oceniają sztabowcy Andrzeja Dudy. Ich niedzielny, blisko dwugodzinny "tour po niespełnionych obietnicach Trzaskowskiego" w Warszawie, jak wskazywali, mógłby trwać jeszcze wiele godzin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski polityka Radosław Fogiel Sebastian Kaleta

"Rafał Trzaskowski boi się debaty z mieszkańcami". Paweł Mucha krytycznie o kandydacie KO na prezydenta

- Gdyby Rafał Trzaskowski nie bał się debaty, to stawiłby się w Końskich, powiedziałby: proszę bardzo, staję z otwartą przyłbicą, chcę debatować - powiedział w niedzielę wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Jak ocenił, "Trzaskowski boi się otwartej debaty".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020 debata kampania wyborcza polityka Paweł Mucha