Polskie Radio
Section05

Roberta Metsola

Euro Vibe. Wybory do Parlamentu Europejskiego. Kogo wybieramy?

9 czerwca będziemy wybierać naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego, jednego z organów Unii Europejskiej. Na pięcioletnią kadencję Polacy wybiorą 53 europosłów. To wyjątkowy moment, w którym możemy wszyscy zadecydować o wspólnej przyszłości Unii Europejskiej, dlatego w Czwórce przygotowaliśmy europejski niezbędnik przedwyborczy. Codziennie (do piątku 24 maja) po godzinie 17.00 zapraszamy na Euro Vibe, który prowadzą Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Piotr Firan Jędrzej Rosiewicz Ursula von der Leyen Parlament Europejski parlament ue Unia Europejska Marta Witkowska

Przewodnicząca PE w Polsce. "Rolnictwo musi być częścią zielonej transformacji"

- Nie możemy naszych wyzwań klimatycznych rozwiązywać z pominięciem sektora rolnego. Kiedy mówimy o zielonej transformacji, on musi być jej częścią i nie może zostać z tyłu, być pominięty - podkreśliła przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola podczas wystąpienia w Kolegium Europejskim w Natolinie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Parlament Europejski Polska w Unii Europejskiej rolnictwo transformacja energetyczna

Przewodnicząca PE z wizytą w Polsce. "Spotkania będą miały motyw przewodni"

Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego rozpoczyna dziś oficjalnie dwudniową wizytę w Polsce. Roberta Metsola odwiedza unijne kraje przed czerwcowymi wyborami do europarlamentu. Dziś jest w Warszawie, jutro będzie w Gdańsku. Przed wylotem do Polski szefowa europarlamentu udzieliła wywiadu brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej.
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski Europa Beata Płomecka ŚWIAT

"Przez USA przetacza się teraz kampania". Przewodnicząca PE dla Polskiego Radia

- Słowa Donalda Trumpa to dzwonek alarmowy - podkreśliła w wywiadzie dla Polskiego Radia Roberta Metsola, choć zwracała też uwagę na toczącą się kampanię prezydencką w USA. Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego uważa, że to powinno uświadomić europejskim sojusznikom, jak istotne jest zwiększenie wydatków na obronę.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki Beata Płomecka Unia Europejska NATO USA Donald Trump Piotr Madajczyk Andrzej Kiński