Polskie Radio
Section05

premier

Rząd zapoznał się z informacją o działaniach po nawałnicy

Konferencja premier Beaty Szydło po czwartkowym posiedzeniu rządu. W jego trakcie rząd przyjął: wstępny projekt ustawy budżetowej na 2018 r., projekt ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej. Rada Ministrów zapoznała się także z informacją o działaniach podejmowanych w związku z sytuacją powstałą w wyniku nawałnic w Polsce w sierpniu br. i pomocy udzielanej poszkodowanym. Premier poinformowała, że na pierwszym powakacyjnym posiedzeniu Sejmu rząd przedstawi informację o prowadzeniu działań ratunkowych i pomocy poszkodowanym po nawałnicach.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło rząd rząd Beaty Szydło nawałnica

Czy będzie zmiana na stanowisku premiera?

Powracają spekulacje dotyczące rekonstrukcji rządu. Rzecznik rządu Rafał Bochenek odnosił się do doniesień medialnych, z których wynika, że Beatę Szydło na stanowisku premiera mógłby zastąpić szef PiS Jarosław Kaczyński albo wicepremier Mateusz Morawiecki. O możliwościach przeprowadzenia rekonstrukcji rządu mówił w Polskim Radiu 24 publicysta „Do Rzeczy” Marcin Makowski.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Rząd RP

Premier: Większość skutków nawałnic usunięta

Większość skutków ubiegłotygodniowych nawałnic została usunięta; ludzie mogą zacząć myśleć o odbudowie swoich gospodarstw – powiedziała w premier Beata Szydło w Chojnicach, po spotkaniu ws. sytuacji po nawałnicach. Mariusz Błaszczak, szef MSWiA, przypomniał, że pierwsze pieniądze na pomoc dla proszkowanych zostały przekazane samorządom już w poniedziałek. Dotychczas (stan na sobotę rano) samorządy otrzymały w sumie ponad 42 mln złotych.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło nawałnica burze burza