Polskie Radio
Section05
przemyt

Ogrodnik, przemytnik i twórca uszek. Nieznane oblicza Krzysztofa Pendereckiego

Mija rocznica 89. urodzin jednego z najsławniejszych polskich kompozytorów XX i XXI wieku. Na całym świecie znano i ceniono go jako twórcę muzyki, ale nie wszyscy wiedzieli o jego pozaartystycznych pasjach, rodzinnych tajemnicach czy o fortelu, który otworzył mu drogę do międzynarodowej kariery.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Penderecki MUZYKA muzyka współczesna historia Polski HISTORIA pierogi drzewa drzewo Boże Narodzenie przemyt wspomnienie

Policja rozbiła gang handlarzy bronią. Zatrzymano 82 osoby

Polska policja we współpracy z Europolem rozbiła gang handlarzy bronią. W akcji, w której w różnych miejscach Polski uczestniczyło ponad tysiąc funkcjonariuszy, zatrzymano 82 osoby. Policjanci zabezpieczyli 250 jednostek broni palnej różnego rodzaju i kalibru - w tym broń myśliwską i broń krótką bojową - oraz kilka tysięcy sztuk amunicji znalezionych w około 300 przeszukanych miejscach.
Zobacz więcej na temat:  broń policja polska przemyt przestępczość zatrzymanie areszt POLSKA służby i bezpieczeństwo

Wit Wojtowicz o kulisach przemycania powielacza "Spotkań"

- Powielacz był wielkości maszyny do pisania i był za duży do ukrycia. Wpadłem na pomysł, żeby go rozebrać. Zaczęliśmy go rozbierać, składać i próbowaliśmy oznaczać części - powiedział w Polskim Radiu 24 Wit Wojtowicz, dyrektor Muzeum - Zamku w Łańcucie.
Zobacz więcej na temat:  PRL przemyt media prasa opozycja demokratyczna Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) fakty opinie ciekawostki Polskie Radio 24 historia Polski

Policja zatrzymała kolejnego busa przewożącego migrantów. Wśród pasażerów był 10-latek

Policjanci z gorzowskiej drogówki zatrzymali w niedzielę na autostradzie A2 busa na litewskich numerach rejestracyjnych. W jego przestrzeni ładunkowej było dziewięciu nielegalnych migrantów z Iraku – ośmiu mężczyzn i 10-letni chłopiec. Autem kierował 58-letni Litwin – poinformował Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony lubuskie policja migracja imigranci w Europie imigracja przemyt

"Potężne uderzenie". Akcja z udziałem polskiej policji, przejęto miliony sztuk papierosów, zatrzymano 19 osób

Na konferencji prasowej w Bratysławie przedstawiciele służb celno-skarbowych oraz policji z Polski, Czech i Słowacji poinformowali o rozbiciu grupy przestępczej, która produkowała i handlowała papierosami. Zatrzymano 19 osób. "Potężne uderzenie w przestępczość akcyzową przeprowadzili policjanci CBŚP, służby słowackie i czeskie" - czytamy na Twitterze policji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT przemyt przestępczość papierosy granica policja Słowacja Bratysława społeczeństwo