X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
referendum

Nowe referendum w Katalonii? Premier grozi regionowi

Socjalistyczny premier Hiszpanii Pedro Sanchez zagroził w piątek rządowi Katalonii ponownym zawieszeniem autonomii regionu w przypadku dalszych prób ogłoszenia jego niepodległości. Deklaracja Sancheza jest odpowiedzią na pojawiające się od kilku dni w hiszpańskich mediach informacje, że kataloński rząd Quima Torry, tzw. Generalitat, planuje rozpisanie kolejnego referendum niepodległościowego w regionie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Hiszpania referendum katalonia

Decyzja senatu ws. referendum. "Entuzjazm prezydenta gasł"

- Inicjatywa była chybiona i chyba sam prezydent to dostrzegał - mówił o prezydenckiej propozycji referendum Karol Gac w audycji "Tydzień kontra tydzień" w Jedynce. Goście Henryka Szrubarza komentowali też inne ważne wydarzenia w polskiej polityce w ostatnich dniach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Szrubarz Karol Gac Marcin Piasecki Tydzień Kontra Tydzień referendum Senat wybory do Parlamentu Europejskiego reforma sądownictwa Powstanie Warszawskie

Adam Bielan: obecna ordynacja do europarlamentu to jest taki "potworek"

– Obecna ordynacja to jest taki "potworek" wymyślony na potrzeby jakichś małych partii w 2004 roku i sprawiający, że to jest najbardziej skomplikowana ordynacja z wszystkich ordynacji w Polsce. My wprowadzamy zasady dokładnie takie, jakie obowiązują do sejmu i senatu – mówił na antenie radiowej Trójki Adam Bielan, wicemarszałek senatu. 
Zobacz więcej na temat:  Adam Bielan Beata Michniewicz Senat referendum prezydent Parlament Europejski wybory POLSKA

Senat odrzucił wniosek prezydenta o referendum

Senat odrzucił wniosek prezydenta Andrzeja Dudy o przeprowadzenie referendum w dniach 10 i 11 listopada. Prezydent chciał, aby Polacy wypowiedzieli się na temat kierunków zmian w konstytucji. Wyrażenie zgody przez Senat było niezbędnym warunkiem rozpisania referendum, które proponował Andrzej Duda. Gośćmi Debaty Dnia w Polskim Radiu 24 byli Jarosław Włodarczyk, publicysta i Artur Kowalski, Nasz Dziennik.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda referendum Senat polityka

Janusz Szewczak o prezydenckim projekcie referendum konsultacyjnego

- 11 listopada to jest wielkie święto setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Będzie bardzo dużo ważnych uroczystości. Świętowanie tego dnia powinno być radosne - powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 Janusz Szewczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do zaproponowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę terminu referenedum ws. zmian w konstytucji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 referendum Andrzej Duda Senat polityka konstytucja