Polskie Radio
Section05
referendum

Decyzja senatu ws. referendum. "Entuzjazm prezydenta gasł"

- Inicjatywa była chybiona i chyba sam prezydent to dostrzegał - mówił o prezydenckiej propozycji referendum Karol Gac w audycji "Tydzień kontra tydzień" w Jedynce. Goście Henryka Szrubarza komentowali też inne ważne wydarzenia w polskiej polityce w ostatnich dniach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Szrubarz Karol Gac Marcin Piasecki Tydzień Kontra Tydzień referendum Senat wybory do Parlamentu Europejskiego reforma sądownictwa Powstanie Warszawskie

Adam Bielan: obecna ordynacja do europarlamentu to jest taki "potworek"

– Obecna ordynacja to jest taki "potworek" wymyślony na potrzeby jakichś małych partii w 2004 roku i sprawiający, że to jest najbardziej skomplikowana ordynacja z wszystkich ordynacji w Polsce. My wprowadzamy zasady dokładnie takie, jakie obowiązują do sejmu i senatu – mówił na antenie radiowej Trójki Adam Bielan, wicemarszałek senatu. 
Zobacz więcej na temat:  Adam Bielan Beata Michniewicz Senat referendum prezydent Parlament Europejski wybory POLSKA

Senat odrzucił wniosek prezydenta o referendum

Senat odrzucił wniosek prezydenta Andrzeja Dudy o przeprowadzenie referendum w dniach 10 i 11 listopada. Prezydent chciał, aby Polacy wypowiedzieli się na temat kierunków zmian w konstytucji. Wyrażenie zgody przez Senat było niezbędnym warunkiem rozpisania referendum, które proponował Andrzej Duda. Gośćmi Debaty Dnia w Polskim Radiu 24 byli Jarosław Włodarczyk, publicysta i Artur Kowalski, Nasz Dziennik.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda referendum Senat polityka

Janusz Szewczak o prezydenckim projekcie referendum konsultacyjnego

- 11 listopada to jest wielkie święto setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Będzie bardzo dużo ważnych uroczystości. Świętowanie tego dnia powinno być radosne - powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 Janusz Szewczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do zaproponowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę terminu referenedum ws. zmian w konstytucji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 referendum Andrzej Duda Senat polityka konstytucja