X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
referendum

Publicyści o decyzji senackiej komisji ustawodawczej w sprawie referendum

We wtorek odbyło się posiedzenie klubu senatorów Prawa i Sprawiedliwości, którego tematem był między innymi wniosek prezydenta o przeprowadzenie referendum konsultacyjnego w sprawie konstytucji. Rano senacka komisja ustawodawcza negatywnie zaopiniowała prezydencki wniosek referendalny. Poparło go 2 senatorów PiS, ale pozostali wstrzymali się od głosu. Gośćmi Debaty Poranka w Polskim Radiu 24 byli Łukasz Zboralski, DoRzeczy i Piotr Trudnowski, Klub Jagielloński.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda referendum konstytucja Senat

500+ w konstytucji? Eksperci o propozycjach prezydenta

Zagwarantowanie w ustawie zasadniczej obecnego wieku emerytalnego oraz nienaruszalności praw nabytych, w tym prawa do świadczenia z Rodziny 500 Plus - o to między innymi chce zapytać Polaków prezydent Andrzej Duda w referendum konsultacyjnym ws. zmian konstytucji, które miałoby się odbyć w listopadzie. O zaproponowanych przez prezydenta pytaniach dotyczących gospodarki rozmawiali eksperci, goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Anna Grabowska referendum Andrzej Duda

Referendum ws. konstytucji bez rekomendacji senackiej komisji

Komisja ustawodawcza nie rekomenduje Senatowi wyrażenia zgody na zarządzenie w dniach 10-11 listopada 2018 roku przez prezydenta referendum konsultacyjnego ws. zmian w konstytucji. W Polskim Radiu 24 komentarze: prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Karol Gac z "DoRzeczy.pl" oraz Adam Borowski, szef warszawskiego klubu "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 referendum konstytucja Andrzej Duda Senat polityka

Publicyści o referendum konsultacyjnym ws. konstytucji

Senacka komisja zajmie się projektem prezydenta Andrzeja Dudy o zarządzeniu w dniach 10-11 listopada 2018 roku referendum konsultacyjnego dot. zmian w konstytucji. W Debacie Poranka o sporach wokół referendum mówili Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie), Mirosław Skowron (Super Express) i Tomasz Żółciak (Dziennik Gazeta Prawna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka referendum Senat Andrzej Duda konstytucja Dorota Kania

Grzegorz Napieralski: prezydent powinien być ofensywny

- To nie jest żadna ujma dla prezydenta rozmawiać z senatorami na temat tego referendum i przekonywać nas, żeby je poprzeć - powiedział w audycji "Sygnały Dnia" Senator niezrzeszony Grzegorz Napieralski. Były szef SLD stwierdził, że głowa państwa powinna zaproponować obywatelom "swoją wizję państwa".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Napieralski referendum prezydent Senat Sojusz Lewicy Demokratycznej wybory do Parlamentu Europejskiego