Polskie Radio
Section05

rolnictwo

Belgijscy rolnicy kończą blokady. Premier składa propozycje, wkrótce negocjacje

Rolnicy w Belgii kończą blokady, premier składa propozycje i w najbliższych dniach obie strony siądą do rozmów. Organizacje rolnicze od wtorku blokowały drogi, potem doprowadziły do chaosu w Brukseli i zaczęły blokować magazyny oraz centra dystrybucji. To spowodowało problemy z zaopatrzeniem sklepów. Wkrótce sytuacja ma wrócić do normy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia Bruksela Beata Płomecka rolnicy

Będą większe kontrole na granicy z Ukrainą. Chodzi o artykuły rolno-spożywcze

Od rana przedstawiciele ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi prowadzą kontrole importu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy. Minister Czesław Siekierski był na przejściach granicznych w Korczowej, w Medyce i w Hrebennem. Wzmożenie kontroli towarów rolno-spożywczych, które trafiają do Polski przez polsko-ukraińską granicę, zapowiedziała w Rzeszowie na konferencji prasowej również wojewoda podkarpacka Teresa Kubas-Hul.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski Michał Kołodziejczak rolnicy import polityka

Francuscy rolnicy rozpoczęli "oblężenie Paryża". Zablokowali główne drogi prowadzące do stolicy

Francuscy rolnicy rozpoczęli akcję po hasłem „oblężenie Paryża”. Wczesnym popołudniem zablokowali główne drogi prowadzące do stolicy. Od ponad tygodnia farmerzy protestują między innymi przeciwko unijnej polityce rolnej, ekologicznym normom i problemom ekonomicznym. O szczegółach Stefan Foltzer, korespondent Polskiego Radia w Paryżu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja rolnicy Paryż Stefan Foltzer GOSPODARKA