Polskie Radio
Section05
sabotaż

"Bild" o sobotnich zakłóceniach w ruchu kolejowym w Niemczech: to akty dywersji przeciwko państwu

Śledztwo w sprawie sobotnich zakłóceń w ruchu kolei na północy Niemiec przejął już Federalny Urząd Kryminalny (BKA) z uwagi na tło polityczne, a nawet próby dywersji przeciwko państwu – pisze w niedzielę portal dziennika "Bild". Jak podkreśla, atak na kolej, w krótkim czasie po zniszczeniach rurociągów NS, nie może być przypadkiem.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy sabotaż Rosja kolej

Niemiecka kolej padła ofiarą sabotażu. Masowe odwołania połączeń na północy kraju

Jak podają niemieckie koleje to sabotaż był przyczyną zakłóceń w ruchu pociągów w północnych Niemczech. "Z powodu sabotażu na kablach, które są niezbędne dla ruchu pociągów, Deutsche Bahn musiały dziś rano na prawie trzy godziny wstrzymać ruch pociągów na północy kraju" - powiedziała agencji dpa rzeczniczka Deutsche Bahn. Odpowiednie organy bezpieczeństwa prowadzą dochodzenie.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy kolej sabotaż

"Szpiegują, sabotują a nawet mordują". Niemiecki "Spiegel" o rosyjskich agentach na Zachodzie

Jak szacuje portal niemieckiego tygodnika "Spiegel", na Zachodzie żyją "dziesiątki tysięcy osób", pracujących dla rosyjskich służb wywiadowczych FSB, SWR czy wojskowego GRU. Rosyjscy agenci od lat atakują Zachód - szpiegują polityków, infiltrują ich systemy komputerowe, sabotują, a nawet dopuszczają się zabójstw osób, uznanych za wrogów Moskwy. Niemcy bardzo późno dostrzegły to niebezpieczeństwo - analizuje "Spiegel".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Rosja szpieg sabotaż dyplomacja