Polskie Radio
Section05
starożytność

„Świat Chrystusa” prof. Wojciecha Roszkowskiego

W Liście św. Pawła do Galatów św. Paweł mówi o nadejściu „pełni czasu”, co oznacza, że wielowiekowe oczekiwanie na Mesjasza skończyło się wraz z nadejściem Chrystusa. Pojawienie się Syna Bożego rozpoczyna nowy etap historii - świat uległ wielkiej zmianie, zaczęły dominować wartości nazwane później chrześcijańskimi - to z nich wyrosła nasza kultura. O tym, w jakich okolicznościach Jezus przyszedł na świat i jak go zmienił, mówił w Polskim Radiu 24 autor książki „Świat Chrystusa” prof. Wojciech Roszkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 religia Kościół starożytność Jezus Chrystus Biblia Wojciech Roszkowski chrześcijaństwo Kościół katolicki

"Polska szkoła archeologiczna bardzo poważana w świecie"

– Starożytność stała się popkulturowym tematem, dzięki filmom, grom komputerowym, gdzie bitwy starożytne rozgrzewają wyobraźnię. Starożytność jest obecna, ale na poziomie bardzo popularnym, wręcz ikony, w upraszczający i strywializowany sposób – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Niesiołowski-Spano, dyrektor Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Gościem audycji Nos Kleopatry była również dr Roksana Chowaniec z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 archeologia starożytność