Polskie Radio
Section05
strona www

Uwaga na cyberprzestępców. KNF ostrzega przed fałszywymi stronami dwóch banków

Cyberprzestępcy wykorzystują witryny naśladujące strony bankowości elektronicznej BOŚ i Credit Agricole, by wyłudzać loginy i hasła użytkowników - ostrzegł we wtorek zespół CSIRT Komisji Nadzoru Finansowego. Przestrzegł również przed fałszywymi reklamami inwestycyjnymi.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo cyberzagrożenia oszustwa strona www strona internetowa bank POLSKA

Atak hakerski na Platformę e-Zamówienia. Rzecznik UZP uspokaja

Hakerzy zaatakowali w poniedziałek rządową Platformę e-Zamówienia. Atak przeprowadzono z serwerów znajdujących się poza granicami kraju. Celem była blokada serwisu. Nie ma ryzyka wycieku danych - poinformował rzecznik zarządzającego serwisem Urzędu Zamówień Publicznych (UZP).
Zobacz więcej na temat:  cyberprzestępczość cyberatak cyberbezpieczeństwo hakerzy haker społeczeństwo POLSKA strona www strona internetowa

NASK: ponad 2,5 mln aktywnych nazw w domenie .pl. Wysoki jest również poziom odnowień

W domenie .pl znajduje się ponad 2,52 mln aktywnych nazw - poinformowała Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa. Dodano, że w drugim kwartale wskaźnik odnowień domen wyniósł prawie 74 proc. i jest to najwyższa wartość od prawie 14 lat.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA strona www strona internetowa internet sieć szerokopasmowa sieć 5G sieć wifi strona mobilna bezpieczeństwo w sieci bezpieczeństwo danych informatyzacja

Jak zabezpieczyć stronę internetową certyfikatem SSL

Zapewnienie bezpieczeństwa zawsze było jednym z priorytetów każdej witryny internetowej. Obecnie jest to nie tyle wymóg co czynnik, który przekłada się bezpośrednio na zaufanie odwiedzających, a w przypadku e-biznesu również na ilość transakcji. W tej kwestii certyfikaty SSL stały się podstawowym zabezpieczeniem, którego oczekują internauci.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo certyfikat ssl internet ssl strona www

3 mln adresów IP padło ofiarą wirusa

Co najmniej trzy miliony adresów IP na całym świecie zostało zainfekowanych przez wirus komputerowy o nazwie Virut - wynika z raportu opublikowanego przez zespół CERT Polska, działający w ramach instytutu badawczego NASK. Wirus, który rozprzestrzeniał się za pomocą stron www, był wykorzystywany między innymi do dystrybucji spamu, kradzieży danych oraz ataków DDoS.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo cert nask raport strona www virut wirus