Polskie Radio
Section05
telekomunikacja polska

Fala przestępczości telekomunikacyjnej. W ubiegłym roku aż 3,5 tys. seniorów padło ofiarą oszustów

Wartość strat finansowych poniesionych w ubiegłym roku na skutek przestępstw telefonicznych to ponad 141 mln zł. Wśród ofiar tego typu oszustw aż 3,5 tysiąca to osoby w wieku powyżej 65 lat - poinformowała Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA cyberbezpieczeństwo cyberprzestępczość telekomunikacja polska telekomunikacja nask internet senior społeczeństwo bezpieczeństwo policja przestępczość

PR24 "Bezmyślna wyprzedaż". Piotr Nisztor o prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej

- Szokujący jest brak kluczowej dokumentacji w aktach prywatyzacyjnych Telekomunikacji Polskiej, aktach, które były przecież potem badane przez prokuraturę i CBA. Zabrakło kluczowych wątków, m.in. tego, kto zgodził się na to, że przy okazji Telekomunikacji Polskiej pozbywamy się tajnych łączy, z których korzystało wojsko, czy Emitela - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA wybory w Polsce Platforma Obywatelska Magdalena Złotnicka telekomunikacja polska prywatyzacja Jerzy Buzek

TYLKO U NAS Wyprzedaż polskiego majątku za rządów PO-PSL. Kontrowersyjna prywatyzacja Telekomunikacji Polskiej

Przeprowadzona w latach transformacji prywatyzacja państwowych spółek miała zapewnić budżetowi państwa pokaźne wpływy, a firmom zagwarantować skuteczne, rynkowe zarządzanie. W grze były duże pieniądze, więc i duże pokusy. Łakomym kąskiem była zwłaszcza Telekomunikacja Polska. Wybór inwestora i sam proces prywatyzacji monopolistycznego molocha to przykład tego, jak biznes i polityka nie powinny iść ze sobą w parze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA telekomunikacja polska Jan Kulczyk prywatyzacja france telekom GOSPODARKA