Polskie Radio
Section05
tesla

Tajemnica sukcesu Elona Muska pod lupą analityków. Zobacz, do jakich doszli wniosków

Analitycy Reutersa rozgryźli metodę tworzenia biznesu przez Elona Muska, producenta samochodów elektrycznych Tesla, miliardera okrzykniętego jednym z najbardziej innowacyjnych biznesmenów na świecie. Jak piszą w swojej analizie, polega ona na przejmowaniu pomysłów innych firm i ludzi, często zatrudnianiu ich u siebie i wykorzystywaniu tego w dalszej drodze, którą już sam podąża.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firmy elon musk samochody elektryczne tesla

Miliarderzy w USA od połowy marca wzbogacili się o 434 mld dolarów

Fortuny amerykańskich miliarderów od połowy marca wzrosły o łącznie 434 mld dolarów – wynika z raportu organizacji Americans for Tax Fairness. Najwięcej zyskali najbogatsi oraz działający w branży nowych technologii. Największe zyski odnotowali szef Amazona Jeff Bezos – 34,6 mld dolarów – oraz założyciel Facebooka Mark Zuckerberg – 25 mld dolarów.  
Zobacz więcej na temat:  USA dolary google Amazon elon musk tesla GOSPODARKA

Czarne chmury nad Elonem Muskiem. Czeka go kolejna kara?

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wystąpiła do sądu w stanie Nowy Jork z wnioskiem o ukaranie Elona Muska, założyciela koncernu motoryzacyjnego Tesla. Chodzi o jego niedawny tweet, dotyczący skali produkcji aut przez firmę. Urzędnicy wskazują, że jest to złamanie wcześniejszej umowy z sądem, w której Musk zobowiązał się, że nie będzie się wypowiadał publicznie na temat kondycji Tesli. 
Zobacz więcej na temat:  tesla elon musk