Polskie Radio
Section05
tramwaj

Nie jest jasna przyczyna zderzenia tramwajów w Łodzi. Policja i prokuratura badają sprawę

Dziewięć osób zostało poszkodowanych po zderzeniu dwóch tramwajów jadących aleją Piłsudskiego w Łodzi, 4 osoby przewieziono do szpitali - poinformował rzecznik prasowy KW PSP mł. bryg. Jędrzej Pawlak. Przyczyna wypadku nie jest znana - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA tramwaj wypadek regiony łódzkie Łódź policja straż pożarna

Sutryk prosi Tuska o pomoc w budowie linii tramwajowej. Poseł Partii Razem: obecne przepisy nie blokują tej inwestycji

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podzielił się w mediach społecznościowych wiadomością, że lider PO Donald Tusk "pomoże w realizacji tramwaju na Jagodno oraz Klina Wojszyckiego". Wpis wywołał dyskusję w sieci, poseł Paulina Matysiak z Partii Razem uważa, że obecne przepisy nie stoją na przeszkodzie realizacji inwestycji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wrocław Donald Tusk Platforma Obywatelska infrastruktura inwestycje tramwaj polityka

Zmiany w organizacji ruchu na Wszystkich Świętych. Sprawdź, jak w poszczególnych miastach można dojechać na cmentarze

W miastach w całej Polsce 1 listopada zostanie zmieniona organizacja ruchu. W pobliżu nekropolii ulice będą częściowo zamknięte, wprowadzone ograniczenia prędkości i zakazy zatrzymywania. Lokalne władze apelują do mieszkańców o skorzystanie z komunikacji miejskiej. Tym bardziej, że uruchomione zostaną linie specjalne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wszystkich Świętych miasto transport miejski autobus tramwaj metro Warszawa Łódź Rzeszów Trójmiasto Gdańsk Gdynia Kraków Wrocław Bydgoszcz Olsztyn komunikacja miejska społeczeństwo regiony Polskie Radio Kierowców

Fundusze Europejskie dla Zdrowia. "Konkurs REACT-EU"

REACT-EU to instrument, który Unia Europejska uruchomiła, by przeciwdziałać skutkom pandemii COVID-19. W konkursie o dofinansowanie do podziału było 150 mln złotych. - Konkurs przeznaczyliśmy dla projektów, które zakładały zakup taboru autobusowego - tłumaczy Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie Unia Europejska przedsiębiorca Karolina Rożej Izabela Kostyszyn autobus tramwaj

Niezwykła przejażdżka tramwajem bez podłączenia do trakcji elektrycznej

Tramwaje jak wiadomo poruszają się po szynach. Na dachu mają charakterystyczny wysięgnik, czyli pantograf, łączący je z drutami, czyli siecią trakcyjną. W niej płynie prąd napędzający cały pojazd. Co oznacza, że jeśli nie ma drutów (np. są zerwane), to nie ma prądu i tramwaj nie jeździ. Okazuje się jednak, że w Warszawie brak sieci trakcyjnej tramwajom nie przeszkadza.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA komunikacja miejska tramwaj Warszawa technika Paweł Turski Trójka

Świąteczny rozkład jazdy w Warszawie. Zmiany wejdą w życie w najbliższy weekend

Zbliża się Wielkanoc – w świątecznym okresie warszawskie autobusy, tramwaje oraz metro i pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej będą kursować według zmienionych rozkładów jazdy. Pierwsze korekty wejdą w życie już w najbliższy weekend z niedzielą handlową, czyli 1 i 2 kwietnia - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.
Zobacz więcej na temat:  autobus Wielkanoc tramwaj Warszawa transport publiczny POLSKA regiony

O krok od tragedii w Chorzowie. Z telefonem w ręku i słuchawkami w uszach weszła wprost przed tramwaj [WIDEO]

Śląscy policjanci opublikowali nagranie z monitoringu na którym bardzo dobrze widać moment potrącenia. 32-letnia kobieta trzyma telefon w ręku, a do tego w uszach ma słuchawki. Nie widzi, ani nie słyszy nadjeżdżającego tramwaju. Policjanci podkreślają, że cudem uniknęła śmierci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo tramwaj regiony Chorzów śląskie policja wypadek

Radny PiS o strefie "Tempo30" na Białołęce: niepotrzebna, i tak stoimy w korkach przez nieudolne remonty

Radny PiS Wiktor Klimiuk powiedział w poniedziałek, że "na Zielonej Białołęce prezydent Trzaskowski nie musi wprowadzać strefy»Tempo30«". - W dzielnicy samochody i tak poruszają z prędkością kilku kilometrów na godzinę. Wszędzie mamy korki - wskazał radny odnosząc się do sytuacji komunikacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa tramwaj mazowieckie społeczeństwo regiony remont korki