Polskie Radio
Section05

Ukraina

Dzień Europy. Dr Szymańska: UE mierzy się dzisiaj z zagrożeniem bezpieczeństwa

Dzień Europy upamiętnia rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Schumana, w której Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie, dzięki której wojna między narodami europejskimi stałaby się nie do pomyślenia. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska. 
Zobacz więcej na temat:  Europa Unia Europejska Robert Schumann Ursula von der Leyen Parlament Europejski wybory do Parlamentu Europejskiego wojna na Ukrainie Paweł Lekki

Superczołg Putina zniszczony granatem za 45 dolarów [WIDEO]

Opublikowano wiele filmów z Ukrainy, na których efektywnie - ale też efektownie - niszczono rosyjskie czołgi. Widzieliśmy na co stać pojazdy pancerne, javeliny czy drony. Okazuje się jednak, że do tego celu wystarczy zwykły granat wart około 45 dolarów. W ten sposób Ukraińcy bowiem zniszczyli T-90M Proryw - najnowocześniejszy, wart miliony czołg agresora.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie wojna 2024 Rosja Władimir Putin serwis wschodni