Polskie Radio
Section05
zwolnienia

Przyszłość rynku pracy. Proponowane zmiany i największe wyzwania

Według zapowiedzi ekspertów w tym roku szykują się duże zwolnienia. Problem dotyczy zarówno światowych gigantów, jak i rynku polskiego. Są jednak kompetencje, których rozwijanie wzmocni naszą pozycję w firmie. Liczą się nie tylko umiejętności twarde, ale także zaangażowanie, empatia, ale i wspólnotowość. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan Radosław Nałęcz praca zwolnienia rynek pracy Mateusz Żydek Olga Kozierowska

Maksymilian Rogacki: moja opinia o działaniach Moniki Strzępki jest bardzo krytyczna

- Odbyłem kilka spotkań z zespołem Teatru Dramatycznego. Z relacji ustnych, nie pisemnych, wiem, co się w tym teatrze dzieje. Każda rewolucja jest krwawa i rewolucja, z jaką mamy do czynienia w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, również okazała się krwawa, ale to chyba nie było trudne do przewidzenia - stwierdził w Dwójce Maksymilian Rogacki, przewodniczący Zarządu Głównego Związku Zawodowego Aktorów Polskich.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Teatr Dramatyczny Monika Strzępka aktorzy aktor aktorstwo zwolnienia praca Paweł Siwek Warszawa

Eksperci: znaczący wzrost bezrobocia nam nie grozi, ważne jest to, co będzie działo się u naszych kontrahentów

Choć dane nie pokazują znaczącego wzrostu zatrudnienia, to nie widać też obaw o znaczący wzrost bezrobocia. Składają się na to tak czynniki demograficzne, jak to, że przedsiębiorcy cały czas nieźle sobie radzą. Wiele będzie oczywiście zależało od długości i głębokości kryzysu, za jakim mamy do czynieni w Polsce i na całym świecie. Dlatego też ważne jest patrzenie na sytuację innych państw, z którymi jesteśmy silnie powiązani gospodarczo - mówili goście audycji Rządy Pieniądza: Mariusz Adamiak, dyrektor Biura Strategii Rynkowych PKO BP i dr Waldemar Kozioł z Wydziału Zarządzania UW.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezrobocie zatrudnienie rynek pracy zwolnienia

Dlaczego Herbert Diess nie jest już dyrektorem generalnym Volksvagena?

Agencja AFP podała, że austriacki biznesmen musiał pożegnać się z funkcją dyrektora generalnego grupy VAG, ponieważ spierał się z zarządem w sprawie innowacji związanych z elektromobilnością. Według Bloomberga sprawa wyglądała nieco inaczej. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 volkswagen Niemcy dyrektor zarządzanie zwolnienia zwolnienie elektromobilność finanse kryzys

Samochody elektryczne zwolnione z opłat na autostradach A1 i A4. Rusza pilotaż proekologicznego projektu

Kierowcy samochodów elektrycznych w Polsce zarejestrowani w EV Klub Polska będą do 18 października zwolnieni z opłat za przejazd autostradami AmberOne A1 i A4 Katowice-Kraków - poinformowało Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Na trasie nad morze i z powrotem będzie można zaoszczędzić 60 zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA samochody elektryczne autostrady opłaty zwolnienia ekologia infrastruktura

LOT zmniejszy poziom zatrudnienia. Narodowy przewoźnik podpisał porozumienie ze związkowcami

Jest porozumienie w Polskich Liniach Lotniczych LOT w sprawie odejść z firmy. Spółka poinformowała, że podpisali je z zarządem przedstawiciele wszystkich związków zawodowych. W pierwszym półroczu 2021 roku narodowy przewoźnik dostosuje zatrudnienie do post-covidowej rzeczywistości. Oznacza to rozstanie z nie więcej niż trzystoma pracownikami.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo LOT związki zawodowe POLSKA GOSPODARKA zwolnienia