Polskie Radio
Section05
Andrzej Adamczyk

Adamczyk o zamknięciu portów dla rosyjskich statków

- Mam nadzieję, że Unia Europejska i Komisja Europejska doprowadzą do tego, że będziemy mieli restrykcje tożsame z tymi, na które zdecydowały się Wielka Brytania, bo wówczas ma to sens - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, pytany o blokadę portów Europy dla rosyjskich statków. - W sprawie zamknięcia portów Europy dla Rosji są prowadzone konsultacje wewnątrz-unijne, przede wszystkim rozmawia na ten temat premier Mateusz Morawiecki - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Adamczyk Polskie Radio Krzysztof Świątek Rosja Europa Zachodnia handel Unia Europejska Europa infografika GOSPODARKA

Piotr Wawrzyk, Marlena Maląg i Andrzej Adamczyk w "Sygnałach dnia"

Gośćmi "Sygnałów dnia" w środę (2.03) będą: o godz. 7.15 Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych, o godz. 7.40 Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej oraz o godz. 8.15 Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Świątek Ministerstwo Spraw Zagranicznych Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Andrzej Adamczyk ministerstwo infrastruktury Piotr Wawrzyk

INFRASTRUKTURA Śląsk, Małopolska i Podlasie. PKP PLK ogłasza przetargi na modernizację linii kolejowych

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły właśnie przetargi na modernizację linii kolejowych o wartości przekraczającej 4 miliardów złotych. To już druga transza tegorocznych przetargów. Pierwszą ogłoszono na początku stycznia. Inwestycje mają być zrealizowane między innymi na Śląsku, w Małopolsce oraz na Podlasiu. Prace mają być finansowane ze środków unijnych, a także z Krajowego Programu Odbudowy.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura kolej GOSPODARKA Andrzej Adamczyk POLSKA społeczeństwo

Niemal cała autostrada A1 oddana do użytku. Puda: to aorta gospodarcza naszego kraju

- Jesteśmy na otwarciu takiej drogi, która jest aortą gospodarczą w naszym kraju - powiedział Grzegorz Puda podczas przekazania do użytku kolejnego odcinka autostrady A1. Jak podkreślił, "nie ma możliwości rozwoju regionalnego bez nowych odcinków dróg".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo drogi autostrada a1 autostrady Grzegorz Puda Andrzej Adamczyk rozwój infrastruktura GOSPODARKA

Minister infrastruktury o nowym taryfikatorze mandatów

- Za potencjalnych zabójców uważamy osoby, które wsiadają nietrzeźwe za kierownicę, przekraczają znacznie prędkość, zachowują się brawurowo - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. Polityk mówił o zmianach w taryfikatorze mandatów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krzysztof Świątek infrastruktura Andrzej Adamczyk ministerstwo infrastruktury drogi mandat służby i bezpieczeństwo kierowca kierowcy

Via Carpatia i Via Baltica to transportowe arterie krajów Międzymorza. Na jakim etapie jest ich budowa ?

 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad  zamierza w 2022 roku ogłosić przetargi na co najmniej 24 nowe odcinki dróg o łącznej długości 252 km. Duża część inwestycji GDDKiA będzie dotyczyła kolejnych odcinków tras: Via Carpatia i Via Baltica. To dwie, strategicznie ważne trasy komunikacyjne dla Międzymorza oraz krajów bałkańskich. Inwestycje wszystkich krajów Międzymorza o obie trasy szacuje się łącznie na 600 mld euro.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA drogi inwestycje infrastruktura via carpatia ministerstwo infrastruktury Andrzej Adamczyk GDDKiA podsumowanie 2021

INFRASTRUKTURA Unijne pieniądze na transport miejski w Krakowie. Dofinansowanie dla nowej linii tramwajowej

Prawie 33 miliony zł unijnego wsparcia otrzyma samorząd Krakowa na rozbudowę systemu transportu miejskiego. Decyzję o przyznaniu funduszy podjęło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Pieniądze zostaną wydane przede wszystkim na budowę nowej linii tramwajowej na północy miasta. To największa inwestycja komunikacyjna w tym rejonie.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura Kraków Andrzej Adamczyk Grzegorz Puda

Droga krajowa nr 94 zostanie zmodernizowana. GDDKiA poszerzy i przebuduje 8-kilometrowy fragment

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszerzy i przebuduje 8-kilometrowy fragment drogi krajowej numer 94 pomiędzy miejscowościami Zederman i Jerzamowice. Umowę w tej sprawie GDDKiA podpisała z wykonawcą, firmą Eurovia Polska. Drogowcy planują, że inwestycja będzie gotowa w 2025 roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura drogi ministerstwo infrastruktury inwestycje Andrzej Adamczyk GDDKiA

"Transport i Logistyka 2050". Adamczyk: Polska wypełnia zobowiązania dotyczące budowy nowoczesnej sieci drogowej

- Bez efektywnego transportu nie jest możliwe przyśpieszenie wzrostu gospodarczego i rozwój wymiany handlowej z zagranicą - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że transport w XXI wieku przeżywa prawdziwą rewolucję technologiczną.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura kolej drogi konferencja ministerstwo infrastruktury Andrzej Adamczyk Europa Środkowa