X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Andrzej Adamczyk

Kontrole autokarów. Andrzej Adamczyk: inspekcja nie pobłaża

- W przypadku autokarów, które przewożą dzieci na wakacje czy ferie, na szczęście jest coraz mniej rejestrowanych wykroczeń i stosunkowo mało zatrzymujemy dowodów rejestracyjnych - powiedział Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego w "Sygnałach dnia". Zdecydowane działania kontrolne pochwalił minister infrastrukury Andrzej Adamczyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ferie zimowe 2019 transport Alvin Gajadhur Główny Inspektorat Transportu Drogowego Andrzej Adamczyk autobus

Ekonomista SGH: budowa dróg nie rozwiązuje problemów społecznych

Minister infrastruktury podsumował trzy lata działalności swojego resortu. Andrzej Adamczyk wskazywał, że w tym czasie do użytku oddano 785 km dróg krajowych i zmodernizowano prawie 2,5 tys. km torów kolejowych. Minister Adamczyk zapowiedział też, że w przyszłym roku na drogi lokalne przeznaczonych zostanie ponad 6,5 mld złotych. - Powinniśmy być bardziej ostrożni w wydawaniu pieniędzy, na tym etapie cyklu koniunkturalnego - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Wolański, ekonomista z SGH.
Zobacz więcej na temat:  kolej transport ministerstwo infrastruktury Andrzej Adamczyk pieniądze inwestycje

Ekspert o budowie dróg: problemem brak rąk do pracy

Rozbudowa sieci dróg, budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz modernizacja zarówno taboru, jak i linii kolejowych. To priorytety Ministerstwa Infrastruktury przedstawione na konferencji podsumowującej 3 lata działania resortu kierowanego przez Andrzeja Adamczyka. W Polskim Radiu komentarz Adriana Furgalskiego (Zespół Doradców Gospodarczych TOR).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 budownictwo infrastruktura drogi Andrzej Adamczyk inwestycje transport

Więcej lokalnych tras. Program Kolej Plus zaprezentowany

Rozwijanie kolejowych połączeń lokalnych i regionalnych - to główny cel programu Kolej Plus, którego założenia zaprezentowali premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Program będzie w pierwszej fazie kosztował kilka mld zł i obejmował 21 odcinków na mapie Polski - powiedział szef rządu na konferencji prasowej w Jasienicy na Mazowszu.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura kolej Mateusz Morawiecki Andrzej Adamczyk POLSKA