Polskie Radio
Section05
Andrzej Adamczyk

Wypadek autokaru w Chorwacji. Minister infrastruktury: czekamy na wyniki badania tachografu

- Apeluję do wszystkich, aby powstrzymali się od stawiania tez dotyczących wypadku polskiego autokaru w Chorwacji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jak dodał, trwa oczekiwanie na wyniki badania tachografu, po których będzie można ocenić, czy utrzymano limit czasu pracy kierowców.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Chorwacja Andrzej Adamczyk wypadek autobus

Master Truck Show. Minister Adamczyk o przedłużeniu trasy S3 w Czechach: decyzje zapadły

- Za osiem do dziesięciu lat będziemy mogli przejechać bezpiecznie wzdłuż zachodniej granicy naszego państwa do Czech drogą autostradową i bezpiecznie dalej na południe Europy - powiedział Polskiemu Radiu 24 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polskie Radio Kierowców Andrzej Adamczyk ministerstwo infrastruktury bezpieczeństwo na drodze kierowcy

Aglomeracyjna Obwodnica Warszawy z podpisanymi kontraktami. Powstaną projekty dwóch odcinków trasy

Kolejny krok w stronę budowy Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na wykonanie tak zwanego studium techniczno–ekonomiczno–środowiskowego dla dwóch zachodnich odcinków tej inwestycji. Będzie za to odpowiedzialne biuro projektowe Trakt. Projektowane odcinki będą miały prawie 100 kilometrów.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura Warszawa Andrzej Adamczyk drogi mazowieckie

INFRASTRUKTURA Państwo przejmie zarządzanie autostradą A4 Katowice-Kraków. Andrzej Adamczyk podał szczegóły

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował w Radiu Kraków, że koncesja na odcinek autostrady A4 między Katowicami a Krakowem nie zostanie przedłużona. W związku z tym - mówił - w 2027 roku odpowiedzialność za zarządzanie tym odcinkiem przejmie państwo.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura drogi GOSPODARKA POLSKA Radio kierowców autostrada Andrzej Adamczyk Kraków Katowice

Samorządowy Kongres Trójmorza. Adamczyk: po Via Carpatii czas na projekt Rail Carpatia

- Via Carpatia jest projektem rozpędzonym, teraz trzeba rozpędzać projekty kolejowe w krajach Trójmorza i starać się wspólnie o finansowanie inwestycji od Grecji aż do Tallina - powiedział we wtorek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas Samorządowego Kongresu Trójmorza w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura via carpatia kolej kolejnictwo drogi autostrady Andrzej Adamczyk ministerstwo infrastruktury

"Zapomnieli portfela". Adamczyk o pomocy UE dla Ukrainy

- Tu brakuje słów. To żenujące, że Niemcy, Francuzi, Holendrzy, Belgowie, Włosi, członkowie UE starają się uciszyć sumienie, nie dając eurocenta, kwota jest symboliczna - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, o decyzji Brukseli ws. pomocy dla uchodźców.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Adamczyk ministerstwo infrastruktury Ukraina uchodźcy Jedynka Ukraina Unia Europejska Komisja Europejska pomoc wojna na Ukrainie wojna 2022 Krzysztof Świątek