X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Andrzej Rzepliński

Sejm wybrał nowego sędziego TK. Kim jest Michał Warciński?

Dr hab. prawa Michał Warciński został wybrany przez Sejm na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. – Na poziomie kompetencyjnym nie można mu niczego zarzucić. Problem tkwi w tym, że mamy już kolejną ustawę o Trybunale Konstytucyjnym powszechnie krytykowaną jako niezgodną z konstytucją, mieszającą kompetencje TK i ciał obieralnych, która nie gwarantuje tego, że Trybunał będzie badał polskie ustawodawstwo pod kątem zgodności z konstytucją – mówił w audycji Punkt Widzenia Bogumił Kolmasiak, bloger, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  polityka Trybunał Konstytucyjny Andrzej Rzepliński

Marcin Warchoł o artykule „GW” dotyczącym sędziego TK: nierzetelny

– Ten artykuł jest nierzetelny – mówił w Rozmowie Poranka Marcin Warchoł. Wiceminister sprawiedliwości w Polskim Radiu 24 odpowiadał na zarzuty „Gazety Wyborczej” wobec Mariusza Muszyńskiego, sędziego Trybunału Konstytucyjnego, który nie został dopuszczony do orzekania przez prezesa Andrzeja Rzeplińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Warchoł Trybunał Konstytucyjny Andrzej Rzepliński wywiad Gazeta Wyborcza

"Odejście Rzeplińskiego nie zakończy sporu o TK"

- Wszystko co się ostatnio dzieje, głównie w kwestii zamieszania wokół nowego regulaminu TK, zmierza do tego, by sparaliżować wybór nowego prezesa. Prezydent dostanie do wyboru kandydatury, z których żadna nie będzie mu odpowiadała - mówił na antenie radiowej Jedynki Łukasz Warzecha. - PiS chodzi o to, żeby mieć własnego przewodniczącego TK - stwierdził Grzegorz Sroczyński.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Rzepliński Grzegorz Sroczyński Łukasz Warzecha Marek Mądrzejewski Święto Niepodległości Trybunał Konstytucyjny Tydzień Kontra Tydzień wybory w USA

"Rzepliński wybrał najbardziej pokojowe rozwiązanie"

– Nie wiemy, co jest prawdą, co interpretacją prawdy. PiS udało się sprawić, że ludzie przestali się orientować, jak działa jeden z najważniejszych organów konstytucyjnych państwa. To będzie się przekuwało na jakość obrony naszych praw jako obywateli – mówił w audycji Punkt Widzenia  o sytuacji w Trybunale Konstytucyjnym Artur Celiński (Res Publica).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Celiński Andrzej Rzepliński Komitet Obrony Demokracji Rzecznik Praw Obywatelskich Trybunał Konstytucyjny

"Zasady wyłaniania kandydata na prezesa TK - konstytucyjne"

Przepisy o wyłanianiu kandydatów na prezesa Trybunału Konstytucyjnego z ustawy o TK z 22 lipca są zgodne z konstytucją - uznał TK, rozpoznając wniosek PO i Nowoczesnej. Trybunał, decyzją prezesa TK, rozpatrywał sprawę zaledwie w 5-osobowym składzie, po tym jak troje sędziów odmówiło udziału. Obie strony sporu oskarżają się wzajemnie o łamanie prawa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny Andrzej Rzepliński

Rok sporu o Trybunał Konstytucyjny. Bilans

Posłowie procedują w Sejmie dwie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Jedna z nich zawiera przepisy dotyczące wyboru następcy prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego. Jeśli weszłaby w życie, Andrzej Rzepliński nie miałby wpływu na wybór swojego następcy. O tym, jaki jest bilans po niemal rocznym sporze wokół TK, rozmawiali w Debacie Dnia Agnieszka Burzyńska (Fakt) i Adrian Stankowski (Gazeta Polska Codziennie).
Zobacz więcej na temat:  Adrian Stankowski Andrzej Rzepliński Polskie Radio 24 Trybunał Konstytucyjny