Polskie Radio
Section05
Anna Maria Anders

USA: polska reprezentacja na pogrzebie senatora McCaina

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski oraz minister w Kancelarii Premiera Anna Maria Anders będą reprezentować polskie władze na rozpoczynających się dzisiaj uroczystościach pogrzebowych senatora Johna McCaina. Były republikański kandydat na prezydenta i jeden z najbardziej szanowanych amerykańskich polityków zmarł przed tygodniem w wieku 81 lat.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone John Mccain Krzysztof Szczerski Anna Maria Anders

Politycy PiS o porozumieniu ws. Pomnika Katyńskiego

- Porozumienie ws. Pomnika Katyńskiego w Jersey City to wielkie zwycięstwo dla naszej dyplomacji i dla naszego kraju - mówiła pełnomocniczka premiera ds. dialogu międzynarodowego senator Anna Maria Anders, podczas obchodów 74. rocznicy rozpoczęcia bitwy o Monte Cassino. Tę sprawę komentowali równiez m.in. Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów i marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Zobacz więcej na temat:  USA pomniki Katyń Anna Maria Anders ŚWIAT

"Żydzi w USA liczą na rozwiązanie problemu ws. ustawy o IPN"

Minister do spraw dialogu międzynarodowego, senator Anna Maria Anders powiedziała, że amerykańscy Żydzi liczą na rozwiązanie problemu nowelizacji ustawy o IPN i deklarują, że zależy im na przyjaźni z Polską. Minister Anders przebywa w Waszyngtonie, gdzie bierze udział jako obserwator w konferencji najbardziej wpływowej organizacji żydowskiej w Stanach Zjednoczonych: Amerykańsko-Izraelskiego Komitetu Spraw Publicznych – AIPAC.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Anna Maria Anders Holokaust Marek Wałkuski ŚWIAT IPN

Dzień Polaków w Kazachstanie

Plenerowym koncertem w centrum Astany, stolicy Kazachstanu, zakończył się Dzień Polaków w tym kraju. Był imprezą towarzyszącą wystawie światowej EXPO 2017. W wydarzeniu wzięła udział polska delegacja parlamentarno-rządowa pod przewodnictwem wicemarszałek Senatu Marii Koc. Więcej na temat obchodów tej uroczystości mówiliśmy w audycji „Polacy w świecie”.
Zobacz więcej na temat:  Polacy za granicą Polonia Kazachstan Expo 2017 Astana Anna Maria Anders