Polskie Radio
Section05
Azja

Trudna wizyta papieża Franciszka w Birmie

Papież Franciszek wyruszył w niedzielę w kolejną podróż do Azji, w trakcie której odwiedzi Birmę i Bangladesz. Zdaniem watykanistów choć już kilka jego wizyt uważano za trudne, ta pielgrzymka szczególnie zasługuje na miano skomplikowanej i delikatnej. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 ks. Krzysztof Ołdakowski z Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  papież papież Franciszek Azja mniejszości narodowe Birma

Papież przybył do Birmy. Odwiedzi także Bangladesz

Papież Franciszek przybył w poniedziałek do Birmy, która jest pierwszym etapem jego sześciodniowej podróży do Azji. W trakcie pielgrzymki papież odwiedzi też Bangladesz. Oba kraje łączy kwestia uciekających do Bangladeszu z birmańskiego stanu Arakan Rohingjów, muzułmańskiej mniejszości prześladowanej w buddyjskim kraju. Według organizacji międzynarodowych dochodzi do czystek i zbrodni.
Zobacz więcej na temat:  papież papież Franciszek ŚWIAT Azja Birma Bangladesz aktualności katolickie

"Czynnik chiński spaja sojusz USA z krajami Azji"

Przed odlotem ze stolicy Filipin Manili prezydent USA Donald Trump ocenił, że w czasie jego 11-dniowej wizyty w pięciu krajach Azji wykonano olbrzymią pracę, która przyniesie niesamowite efekty. O tym, co rzeczywiście dała podróż prezydenta Trumpa do Azji mówił w audycji Światowa Szachownica ekspert ds. międzynarodowych Jarosław Guzy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Azja USA Donald Trump Filipiny Manila Jarosław Guzy Chiny