Polskie Radio
Section05
Beata Kwiatkowska

Magnus von Horn: platformy społecznościowe to emocjonalny materiał do filmu

- Pierwszy raz zobaczyłem influencerki od fitnessu i motywatorki  jakieś pięć lat temu. Nie mogłem przestać oglądać, chociaż tego nie lubiłem. To było jak reality show. Oglądając to widziałem rzeczy emocjonalne, sceny i monologi prawdziwsze, niż dzisiejsze kino. To mnie zaciekawiło - mówił w Dwójce Magnus von Horn, reżyser filmu "Sweat".
Zobacz więcej na temat:  reżyser kino film polski Dwójka KULTURA Beata Kwiatkowska

"Życiorysem prof. Kieżuna można by obdzielić wiele osób"

- Był niezwykle zdecydowany i umiejący bronić swojego zdania, jednocześnie bardzo ciepły, z ciepłym uśmiechem do ludzi. I z wielką kulturą osobistą - wspominał zmarłego w niedzielę (13.06) prof. Witolda Kieżuna, powstańca warszawskiego o pseudonimie "Wypad" i wybitnego ekonomistę Paweł Ukielski, zastępca dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Witold Kieżun odeszli 2021 Beata Kwiatkowska Dwójka Powstanie Warszawskie

Jan Holoubek: Janusz "Kuba" Morgenstern dał mi szansę

- Pan Janusz był pierwszym producentem, który mi dał szansę zrealizować swoje marzenie. Ta nagroda jest dla mnie tym bardziej wzruszająca, bo po tylu latach do mnie wrócił - mówił gość Dwójki, reżyser i operator filmowy Jan Holoubek. Twórca filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" 31 maja br. otrzymał za niego Nagrodę im. Janusza "Kuby" Morgensterna "Perspektywa".
Zobacz więcej na temat:  kino Beata Kwiatkowska Dwójka Tomasz Komenda

Roman Dziewoński: Wiesław Michnikowski dał ludziom coś niepowtarzalnego

- Wiesław Michnikowski był profesjonalistą z tej aktorskiej szkoły, gdzie naprawdę trzeba znać tekst, zawsze był perfekcyjnie przygotowany. Nie był gwiazdą, pomagał debiutantom na scenie, nie stawiał siebie na pierwszym miejscu, był partnerem na scenie - mówiła na antenie Dwójki aktorka Magdalena Zawadzka.
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Michnikowski Roman Dziewoński Magdalena Zawadzka Erwin Axer Dwójka Beata Kwiatkowska Andrzej Sułek

Noc Muzeów - kontakt ze sztuką online lub osobiście

Noc Muzeów to doskonały pretekst do spotkania się ze sztuką, do oswojenia na nowo przestrzeni galeryjnych po długim czasie zamknięcia. Tegoroczna, 17 edycja Nocy Muzeów, była dostosowana do warunków wynikających z pandemii. Ci, którzy chcieli zachować dystans, mogli odwiedzać muzea online. Byli jednak też tacy, którzy woleli stanie w kolejkach i bardziej osobisty kontakt ze sztuką.
Zobacz więcej na temat:  muzeum Beata Kwiatkowska Dwójka