Polskie Radio
Section05
Beata Kwiatkowska

Magnus von Horn: platformy społecznościowe to emocjonalny materiał do filmu

- Pierwszy raz zobaczyłem influencerki od fitnessu i motywatorki  jakieś pięć lat temu. Nie mogłem przestać oglądać, chociaż tego nie lubiłem. To było jak reality show. Oglądając to widziałem rzeczy emocjonalne, sceny i monologi prawdziwsze, niż dzisiejsze kino. To mnie zaciekawiło - mówił w Dwójce Magnus von Horn, reżyser filmu "Sweat".
Zobacz więcej na temat:  reżyser kino film polski Dwójka KULTURA Beata Kwiatkowska

"Życiorysem prof. Kieżuna można by obdzielić wiele osób"

- Był niezwykle zdecydowany i umiejący bronić swojego zdania, jednocześnie bardzo ciepły, z ciepłym uśmiechem do ludzi. I z wielką kulturą osobistą - wspominał zmarłego w niedzielę (13.06) prof. Witolda Kieżuna, powstańca warszawskiego o pseudonimie "Wypad" i wybitnego ekonomistę Paweł Ukielski, zastępca dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Witold Kieżun odeszli 2021 Beata Kwiatkowska Dwójka Powstanie Warszawskie

Jan Holoubek: Janusz "Kuba" Morgenstern dał mi szansę

- Pan Janusz był pierwszym producentem, który mi dał szansę zrealizować swoje marzenie. Ta nagroda jest dla mnie tym bardziej wzruszająca, bo po tylu latach do mnie wrócił - mówił gość Dwójki, reżyser i operator filmowy Jan Holoubek. Twórca filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" 31 maja br. otrzymał za niego Nagrodę im. Janusza "Kuby" Morgensterna "Perspektywa".
Zobacz więcej na temat:  kino Beata Kwiatkowska Dwójka Tomasz Komenda