Polskie Radio
Section05
Białoruś

"Wszystkie tego typu wnioski totalnej opozycji są rodzajem teatru". Lichocka o wniosku ws. odwołania Terleckiego

- To jest oczywista oczywistość, że Ryszard Terlecki powinien pozostać na funkcji wicemarszałka Sejmu, powinien być w Prezydium Sejmu. Wszystkie wnioski "totalnej opozycji" o odwołanie go z funkcji są rodzajem teatru - oceniła w czwartek poseł PiS Joanna Lichocka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Terlecki PiS polityka Białoruś Swiatłana Cichanouska Joanna Lichocka opozycja

"Przyjęła pani zaproszenie na zjazd antyrządowej organizacji". List Terleckiego do Cichanouskiej

"Nie dziwię się, że spotyka się pani z opozycją, to normalna praktyka; chciałbym, żeby przyjmując zaproszenie na zjazd antyrządowej organizacji, miała pani świadomość, że staje po jednej stronie politycznego sporu" - napisał wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w liście do Swiatłany Cichanouskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Terlecki PiS polityka Białoruś Swiatłana Cichanouska

"Nie ma zagrożenia, to nie problem polityczny". Jarosław Guzy o wstrzymaniu dostaw ropy przez Białoruś

- Wszystko wskazuje na to, że jest to techniczna przerwa. Nie sądzę, aby to był problem polityczny. Na pewno nie stwarza to żadnego zagrożenia, choć taka informacja brzmi bardzo alarmująco. Pamiętajmy o tym, że Polska, jeśli chodzi o dostawy ropy, ma zapewnioną przepustowość z innych kierunków - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej. 
Zobacz więcej na temat:  Białoruś POLSKA energetyka ropa naftowa

ENERGETYKA Białoruś wstrzymuje dostawy ropy do Polski rurociągiem "Przyjaźń". Jest komunikat PERN

Wstrzymanie tłoczeń ropy z Białorusi jest zgodne z przekazanym przez Transnieft miesięcznym harmonogramem do PERN i do klientów w Polsce i Niemczech - poinformowała rzecznik PERN Katarzyna Krasińska. Rosyjski operator Transnieft przekazał wcześniej, że Homeltransnafta Przyjaźń (białoruski operator rurociągu) od południa wstrzymuje na cztery doby tłoczenie ropy w kierunku Polski. Powodem są prace na białoruskim odcinku rurociągu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka POLSKA Białoruś lotos

Rau: reżim Łukaszenki uporczywie próbuje skłócić Polaków i Białorusinów

- Polska nie pozostawi swoich rodaków samym sobie tylko dlatego, że włączają się do dyskursu społeczeństwa obywatelskiego, jak urządzić demokratyczną Białoruś, zgodnie z zasadami praw człowieka i rządów prawa - powiedział o Polakach przetrzymywanych w białoruskich więzieniach w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zbigniew Rau, minister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Rau polityka Rosja Białoruś USA Władimir Putin Joe Biden Grzegorz Jankowski