X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Czarnobyl

”Rosja atomowa - groźniejsza niż Czarnobyl”. Marsz w Mińsku

Setki ludzi wzięły udział w tradycyjnym Czarnobylskim Szlaku. Nieśli biało-czerwono-białe i europejskie flagi, wołano ”Żywie Białoruś”. Protestowano przeciw zagrożeniu atomowemu ze strony Rosji. Kilka osób miało koszulki z napisem "Łukaszenko, odejdź", były hasła uwolnienia więźniów politycznych, solidarności z Ukrainą.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Czarnobyl opozycja demokratyczna prawa człowieka Raport Białoruś Rosja Ukraina wolność słowa

Białoruś: osiem aresztów po Czarnobylskim Szlaku. Kolejny działacz, Jury Rubcou, ogłosił głodówkę

Sąd w Mińsku skazał na kary 15-25 dni aresztu siedmiu działaczy. Działacze alarmują, że aresztowany w zeszłym tygodniu Maksym Winiarski już przez sześć dni odmawia przyjmowania jedzenia i wody. Głodówkę ogłosił teraz także Jury Rubcou, zatrzymany za koszulkę z hasłem ”Łukaszenka, odjedź” . Był w sądzie półnagi, bo T-shirt zabrała mu milicja.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Czarnobyl elektrownia atomowa energetyka energia atomowa katastrofa w Czarnobylu Raport Białoruś

Czarnobylski Szlak na Białorusi. Zatrzymania za koszulkę ”Łukaszenka odejdź”

W Mińsku odbył się marsz niezależnych środowisk w rocznicę katastrofy w Czarnobylu. Zatrzymano co najmniej trzy osoby. Wiec kończący Czarnobylski Szlak przyjął apel, by zatrzymać budowę elektrowni atomowej, która powstaje w Ostrowcu i by wycofać z Białorusi rosyjskie samoloty, zdolne przenosić broń jądrową.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Czarnobyl elektrownia atomowa energetyka energia atomowa katastrofa w Czarnobylu Raport Białoruś

Białorusini wspominają tragedię w Czarnobylu. Aresztowano kolejnego opozycjonistę

Modlitwy w cerkwiach i kościołach Białorusi upamiętnią w sobotę 28. rocznicę katastrofy w Czarnobylu na Ukrainie. Odbędzie się marsz środowisk niezależnych Czarnobylski Szlak. Jeszcze przed nim, rano poinformowano o aresztowaniu kolejnego opozycjonisty, byłego więźnia politycznego Aleksandra Franckiewicza.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Czarnobyl elektrownia atomowa energetyka energia atomowa katastrofa w Czarnobylu Raport Białoruś

Łukaszenka zapełnia areszty przed przyjazdem Putina? Skazany Źmicier Daszkiewicz

Białoruski opozycjonista Źmicier Daszkiewicz został aresztowany na 25 dni. Prewencyjnie zatrzymano również kilka innych osób. Niezależne środowiska na Białorusi wiążą te działania z Czarnobylskim Szlakiem, który odbywa się w sobotę, z mistrzostwami hokeja i także z wizytą Władimira Putina w Mińsku, 29 kwietnia.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Czarnobyl prawa człowieka Raport Białoruś Rosja