Polskie Radio
Section05
Donald Trump

USA: zeznania szefów służb przed Izbą Reprezentantów

Szef FBI James Comey oświadczył, że nie ma żadnych informacji potwierdzających słowa Donalda Trumpa, iż Barack Obama polecił nielegalną inwigilację jego sztabu wyborczego. Podczas przesłuchań w Kongresie potwierdził, że jego biuro prowadzi śledztwo w sprawie rosyjskiej ingerencji w amerykańską kampanię wyborczą. O szczegółach zeznań, w audycji Świat w Powiększeniu, mówił korespondent Polskiego Radia, Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump FBI USA Barack Obama izba reprezentantów

Trump nie chciał uścisnąć dłoni Merkel?

Nie milkną echa komentarzy po niezręcznej sytuacji, do której doszło podczas spotkania Angeli Merkel i Donalda Trumpa w gabinecie owalnym w Białym Domu. Pomimo próśb dziennikarzy i propozycji kanclerz Niemiec, prezydent USA nie chciał uścisnąć dłoni szefowej niemieckiego rządu. Tymczasem w sprawie wypowiedział się rzecznik Białego Domu, który tym doniesieniom zaprzeczył.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Donald Trump Angela Merkel USA Niemcy

Ustawa nowelizująca prawo o zgromadzeniach podpisana

Dyskusje wokół podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy nowelizującej prawo o zgromadzeniach, spotkanie ministrów finansów w niemieckim Baden-Baden, próba zamachu na lotnisko Orly pod Paryżem. Oto główne tematy, które komentowali goście "Podsumowania Dnia" w Polskim Radiu 24. Ponadto w audycji przegląd najważniejszych informacji.
Zobacz więcej na temat:  G20 Donald Trump KOD zgromadzenia PiS Wojciech Reszczyński Mateusz Morawiecki Paryż Francja terroryzm Andrzej Duda