Polskie Radio
Section05
Elżbieta Witek

Budka zapowiada wniosek do prokuratury ws. marszałek Sejmu. Chodzi o wznowienie obrad

Szef klubu KO Borys Budka zapowiedział wspólny wniosek opozycji o odwołanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Ogłosił też zamiar złożenia zawiadomienia do prokuratury w sprawie marszałek Witek, której zarzuca złamanie prawa przy reasumpcji głosowania nad odroczeniem obrad Sejmu. - Nie miała prawa rozpocząć obrad, które Wysoka Izba odroczyła, został zgłoszony jasny, czytelny wniosek o odroczenie i 229 posłów głosowało za, wszystkie działania późniejsze pani marszałek były nielegalne - ocenił polityk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Borys Budka opozycja Elżbieta Witek Marszałek Sejmu ustawa medialna

Marszałek Sejmu: jak nadejdzie IV fala pandemii i nie będziemy zaszczepieni, zostaniemy w domach

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaapelowała w Chocianowie, aby się szczepić. - Szczepienia dzisiaj są naprawdę jedyną osłoną przed jedynym wrogiem, który na dodatek mutuje - mówiła. Jak dodała, "w każdej gminie, każdej wsi, ośrodku zdrowia, aptece - można pójść i się zaszczepić". - Proszę was, zróbcie to - mówiła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Witek szczepienia pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19

Witek: władza, która w sposób odpowiedzialny podchodzi do rządzenia, myśli o tym, żeby coś dobrego po sobie pozostawić

- Władza, która w sposób odpowiedzialny podchodzi do rządzenia, myśli przede wszystkim o tym, żeby coś dobrego po sobie pozostawić - mówiła w sobotę w Lesznie marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Podkreślała przy tym, że odpowiedzialna władza, nawet jeśli coś jej nie wychodzi, nie zamiata tego pod dywan.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Witek wielkopolskie społeczeństwo Prawo i Sprawiedliwość polityka

Obchody Święta Policji Polskiej. Szef MSWiA: dziękuję wam za ciężką i efektywną służbę

- Trzeba podziękować wam za ciężką służbę, ale i za efekty tej służby. A te efekty są bardzo dobre - powiedział podczas centralnych obchodów Święta Policji minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. - Przy polskiej policji czujemy się bezpieczni i wiemy, że wtedy, kiedy jest zagrożenie nie jesteśmy sami - dodała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja polska policja Mariusz Kamiński Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek Marszałek Sejmu

Elżbieta Witek: agresja podczas spotkań rozpoczęła się od powrotu Tuska

- Prezentując Polski Ład, spotykamy się z niebywałą agresją. Rozpoczęła się ona od momentu powrotu Donalda Tuska. To samo działo się podczas sobotniego spotkania w Otyniu. Chodziło o to, aby rozbić spotkanie - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia o spotkaniu w Otyniu Elżbieta Witek, marszałek Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład Donald Tusk Platforma Obywatelska opozycja POLSKA polityka Elżbieta Witek Katarzyna Gójska

Spotkanie szefów parlamentów państw V4. Elżbieta Witek: w UE wszyscy powinni być traktowani tak samo

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przypomniała, że Polska i Węgry są suwerennymi państwami. W tym kontekście podkreślała konieczność respektowania zasady jednakowego traktowania wszystkich członków w ramach Unii Europejskiej. Zaznaczyła, że wszystkie one mają jednakowe prawa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Węgry grupa wyszehradzka Marszałek Sejmu Elżbieta Witek POLSKA polityka Unia Europejska

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 02.07.2021 r.

W tym wydaniu: zmiana przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej, wizyta marszałek Sejmu, Elżbiety Witek na Litwie oraz 100 dni od czasu zatrzymania przez białoruskie służby Andżeliki Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi i Andrzeja Poczobuta, polskiego działacza społecznego i dziennikarza.
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka Unia Europejska Mateusz Morawiecki Sejm Litwa Białoruś Polacy na Białorusi Elżbieta Witek Andżelika Borys Andrzej Poczobut