Polskie Radio
Section05
Elżbieta Witek

Elżbieta Witek: zapewniamy obywatelom bezpieczeństwo, w centrum stawiamy rodzinę

Elżbieta Witek w poniedziałek spotkała się z wyborcami podczas Pikniku Rodzinnego w Supraślu koło Białegostoku, na którym podkreślała, że rząd Prawa i Sprawiedliwości "stara się zapewnić wszystkim obywatelom bezpieczeństwo", a "w centrum zawsze stawia rodzinę". Wydarzenie zorganizowała gmina Supraśl we współpracy z urzędem marszałkowskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Podlasie regiony polityka społeczeństwo Elżbieta Witek rodzina

Elżbieta Witek: silna i liczna armia to sprawa priorytetowa

- Dajecie państwo nam, Polakom, ogromne poczucie bezpieczeństwa. Sama świadomość, że tutaj jesteście, daje nam przekonanie, że nic złego nam się stać nie może, że stoicie na straży bezpieczeństwa polskich granic, czyli tego, do czego wojsko zostało powołane - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwracając się do żołnierzy strzegących granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Witek zjednoczona prawica wojsko Wojsko Polskie

Piknik rodzinny "Złoci ludzie Złote serca". Witek: Polacy potrafią być wspaniałą wspólnotą

Elżbieta Witek podkreśliła, że "to, że obecnie jesteśmy w stanie pomagać naszym sąsiadom z Ukrainy w tych najtrudniejszych dla nich momentach, to dlatego, że postawiliśmy bardzo mocno na bezpieczeństwo". - Zarówno to zewnętrzne jak i to bezpieczeństwo wewnętrzne - zaznaczyła. Prawie 58 milionów złotych otrzymały w ramach Polskiego Ładu samorządy z powiatu złotoryjskiego. Promesy wręczyła marszałek Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dolnośląskie Elżbieta Witek uchodźcy polska pomoc służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo społeczeństwo Polski Ład

"Razem możemy pokonać Rosję". Bilans wizyty marszałek Sejmu w Kanadzie

- To była bardzo ważna wizyta - mówi, w rozmowie z Polskim Radiem dla Zagranicy, Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP, o pobycie polskiej delegacji w Kanadzie. - Wszystkich przekonywałam, że tak jak my to robimy, jak robi to Polska, trzeba pomagać Ukrainie jak najszybciej wygrać tę wojnę. Jest to potrzebne po to, by cały świat mógł być wolny i demokratyczny. A tylko razem pokonamy Rosję - powiedziała marszałek Elżbieta Witek.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Witek Sejm Kanada Polonia Polacy za granicą parlament w Polsce

"Tylko gdy współdziałamy, możemy zwyciężyć". Elżbieta Witek złożyła kwiaty na polskim cmentarzu w Kanadzie

- To jest kawałek Polski, tutaj w Kanadzie - mówiła na polskim cmentarzu wojskowym w Niagara-on-the-Lake marszałek Sejmu Elżbieta Witek w drugim dniu swojej wizyty w Kanadzie. - Tylko wtedy, kiedy współpracujemy i współdziałamy ze sobą, kiedy budujemy takie wspaniałe sojusze i przyjaźnie, jak ta - polsko-kanadyjska, wtedy możemy zwyciężyć - podkreśliła nawiązując do rosyjskiej wojny na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kanada Marszałek Sejmu Elżbieta Witek Polonia Ameryka Północna wojna na Ukrainie

Marszałek Sejmu jedzie do Kanady. "Agresja Rosji na Ukrainę pokazała, jak ważna jest solidarność transatlantycka"

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek rozpoczyna czterodniową wizytę w Kanadzie. W planach są spotkania między innymi z przewodniczącymi Izby Gmin i Senatu Kanady oraz z przedstawicielami kanadyjskiej Polonii. - Wspierając wspólnie państwo ukraińskie pokażemy Moskwie, że jej polityka agresji i destabilizacji nie będzie tolerowana - powiedziała PAP polityk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kanada Ameryka Ameryka Północna Elżbieta Witek dyplomacja

Powiatowy Dzień Strażaka. Marszałek Sejmu: w tym trudnym czasie egzamin z niesienia pomocy zdajecie na szóstkę

- Strażacy niosą pomoc i są wszędzie tam, gdzie ktoś prosi o ratunek; strzegą naszego bezpieczeństwa - podkreśliła marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas uroczystości z okazji 30-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej oraz powiatowego Dnia Strażaka w Jaworze. - Cenimy was za to, że potraficie się narażać - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż pożarna Elżbieta Witek

"Jest odzwierciedleniem ducha narodu". Marszałek Witek dziękuje Solidarności za pomoc Ukrainie

"W obliczu wojny jaka toczy się za naszą granicą, z dumą możemy powiedzieć, że sens Solidarności głęboko zakorzenił się w sercach Polaków" - czytamy w liście Elżbiety Witek do delegatów zjazdu NSZZ "Solidarność". Marszałek Sejmu wyraziła wdzięczność działaczom tego największego w Polsce związku zawodowego za ich bezinteresowną pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Solidarność związki zawodowe POLSKA Elżbieta Witek Marszałek Sejmu społeczeństwo

Marszałek Sejmu: szczególnie teraz, kiedy powtórzył się czas nienawiści, wracamy myślami do tych wojennych dni

"Wciąż wracamy myślą do tragicznych wojennych dni, szczególnie teraz, gdy czas nienawiści się powtórzył, gdy tuż obok, toczy się straszliwa wojna i rozgrywa dramat mieszkańców Ukrainy" - oświadczyła w rocznicę zakończenia II wojny światowej Elżbieta Witek, marszałek Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Witek II wojna światowa historia Polski społeczeństwo rocznica

"Polskie serce pękło. Katyń 1940". Retransmisja gali [SŁUCHAJ TERAZ]

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży i studentów "Polskie Serce Pękło. Katyń 1940". Młode osoby z całego kraju przygotowywały prace plastyczne, wypracowania, teksty piosenek oraz scenariusze lekcji poświęconych historii zbrodni katyńskiej. Laureaci zostali zaproszeni do Sejmu, na galę wręczenia nagród. Pomysłodawcą konkursu była marszałek Sejmu, Elżbieta Witek, a patronem i współorganizatorem jest Polskie Radio. Retransmisja tego wydarzenia po godz. 21.00, w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kamińska Katyń Elżbieta Witek