Polskie Radio
Section05
Elżbieta Witek

Prof. Jan Żaryn z nagrodą im. Henryka Pobożnego. Marszałek Sejmu: potrzebujemy dzisiaj ludzi odważnych

- Potrzebujemy dzisiaj ludzi odważnych, którzy będą się przyznawać do wiary, do Kościoła, będą mówili, że to rodzina jest najważniejsza - powiedziała w sobotę w Legnicy marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która wzięła udział w gali wręczenia nagrody im. Henryka Pobożnego. Wyróżnienie otrzymał w tym roku prof. Jan Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo religia Kościół rodzina Jan Żaryn Marszałek Sejmu Elżbieta Witek

Brak porozumienia ws. kopalni Turów. Elżbieta Witek: poczekajmy do wyborów w Czechach

- Poczekajmy, czym zakończą się wybory w Czechach i być może wtedy porozumienie ws. Turowa uda się osiągnąć - powiedziała w niedzielę marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Dodała, że Turów może być próbą odwrócenia uwagi opinii publicznej w Czechach od innych tematów w kampanii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Czechy polityka kopalnia Turów Elżbieta Witek elektrownia atomowa ekologia górnictwo Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE

"To jest celowe działanie nastawione na destrukcję". Marszałek Sejmu o presji migracyjnej ze strony Białorusi

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek powiedziała, że wprowadzenie, a następnie przedłużenie stanu wyjątkowego w pasie przy granicy polsko-białoruskiej, było koniecznością. Ma to ułatwić pracę polskim służbom, które pilnują granicy i tym samym dbają o bezpieczeństwo Polski oraz całej Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Elżbieta Witek granica Białoruś imigranci w Europie Aleksander Łukaszenka

Marszałek Sejmu na XXI Dolnośląskim Święcie Miodu i Wina. "Polski parlament włącza się w akcję ochrony pszczół"

- Polski Sejm jest drugim na świecie parlamentem, który posiada własną pasiekę - powiedziała w Przemkowie na Dolnym Śląsku marszałek Sejmu Elżbieta Witek. - To jest najlepszy dowód na to, że włączamy się w akcję ochrony pszczół, bo pszczoły są bardzo potrzebne - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pszczoły Sejm Elżbieta Witek regiony dolnośląskie miód

Grzegorz Braun groził ministrowi zdrowia. Elżbieta Witek: składam zawiadomienie do prokuratury

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że w związku z dzisiejszymi słowami skierowanymi wobec ministra Adama Niedzielskiego składa zawiadomienie do prokuratury. Poseł Konfederacji podczas sejmowej debaty na temat sytuacji w służbie zdrowia powiedział w kierunku ministra zdrowia "Będziesz pan wisiał".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm polityka Elżbieta Witek Grzegorz Braun Konfederacja Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia

"Kłamliwe doniesienia, ordynarny fake news". Marszałek Sejmu reaguje na publikację "Faktu"

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek oświadczyła, że nie ma jej i nie będzie na tegorocznym Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Zdementowała w ten sposób doniesienia "Faktu". Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl przyznał, że ze strony Kancelarii Sejmu możemy spodziewać się kroków prawnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media dziennikarstwo Sejm Elżbieta Witek polityka fake news