Polskie Radio
Section05
Głogów

Sylwester Chruszcz o zmarłym bracie: był zaszczuty

- O tym, że był zaszczuty i macki różnych ludzi go oplatały wiedzieliśmy. Byliśmy gotowi na przekazanie materiałów, mieliśmy się spotykać z odpowiednimi funkcjonariuszami, którzy by te wszystkie patologie w Głogowie rozwikłali - mówił w rozmowie z dziennikarzem portalu polskieradio.pl poseł Sylwester Chruszcz, brat zmarłego w niewyjaśnionych okolicznościach radnego Głogowa Pawła Chruszcza.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Kornel Morawiecki policja prokuratura KGHM Polska Miedź Głogów Legnica Prokuratura Krajowa NASZ WYWIAD

Debata Poranka: Publicyści o śmierci Pawła Chruszcza

Ciało Pawła Chruszcza, radnego Głogowa, zostało znalezione powieszone pod koniec maja w lesie. Według ustaleń prokuratury, zmarł on na skutek uduszenia – nie wiadomo jeszcze, czy do jego śmierci przyczynił się ktoś inny czy było to samobójstwo. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 rozmowa z Michałem Potockim z „Dziennika Gazety Prawnej” i Igorem Szczęsnowiczem z „Gazety Polskiej Codziennie”.
Zobacz więcej na temat:  Głogów CBA śmierć

Premier Ewa Kopacz na Dolnym Śląsku

Premier Ewa Kopacz udała się na Dolny Śląsk - tego dnia ma w planach m.in. wizytę w Wałbrzychu, gdzie będzie mowa o środkach na rewitalizację miasta. Premier odwiedzi też należącą do KGHM Hutę Miedzi "Głogów". We wtorek po południu we Wrocławiu - na trzecim już wyjazdowym posiedzeniu - zbierze się Rada Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  dolnośląskie Ewa Kopacz Głogów Rząd RP Wałbrzych Wrocław wybory parlamentarne wybory parlamentarne 2015