Polskie Radio
Section05
Nikaragua

"Słaba ochrona demokracji". Nowy raport Human Rights krytyczny wobec Joe Bidena

Human Rights Watch, organizacja broniąca praw człowieka, opublikowała raport, w którym skrytykowała prezydenta USA Joe Bidena i innych zachodnich przywódców. Niechlubną ocenę wystawiono za słabą ochronę demokracji, nieradzenie sobie z kryzysem klimatycznym, pandemią COVID-19 oraz biedą i nierównościami społecznymi na świecie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Joe Biden Human Rights Watch prawa człowieka Rosja Białoruś Nikaragua

Nikaragua: spada poparcie dla prezydenta Daniela Ortegi. Do wyborów zostały 3 tygodnie

Według najnowszego sondażu lokalnej filii Gallupa (CID-Gallup) z 13 października, sprawujący dyktatorskie rządy w Nikaragui prezydent Daniel Ortega może liczyć na 19-procentowe poparcie na 3 tygodnie przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się 7 listopada. W maju chęć głosowania na Ortegę deklarowało 28 proc. ankietowanych.
Zobacz więcej na temat:  Ameryka Nikaragua ŚWIAT polityka wybory

Ekspert: Rosja miała wpływ na wyniki wyborów w USA

- Nie do końca wierzę, że ludzie Trumpa byli nieświadomymi uczestnikami spisku czy współpracy z Rosją, ale to będzie bardzo trudno udowodnić - powiedział na antenie Jedynki Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego. W audycji "W samo południe" opowiadał o śledztwie w sprawie "Russiagate".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Donald Trump Nikaragua Rosja Republika Środkowoafrykańska Magdalena Skajewska Świat w południe