Polskie Radio
Section05
Jacek Ozdoba

Ruszyła akcja "4xNie. Tusk=Wyprzedaż Majątku". Śliwka: za rządów PO-PSL sprzedano tysiąc spółek

- Kontrakty, które za czasów rządów PO-PSL miały miejsce z Rosją, zostały przez nas zerwane. Możemy z dumą powiedzieć, że jesteśmy niezależni energetycznie. Na przestrzeni 8 lat rządów opozycji sprywatyzowano ogromną liczbę spółek - powiedział Andrzej Śliwka podczas akcji "#4xNie Tusk=Wyprzedaż Majątku".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS polityka wybory referendum Donald Tusk Jacek Ozdoba

"Za te odpady odpowiedzialny był samorząd". Informacja ministerstwa klimatu po pożarze w Przylepie

Wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba stwierdził, że zgodnie z obecnym stanem prawnym i orzeczeniami sądów administracyjnych za sprzątnięcie śmieci, które zalegały na składowisku w Przylepie pod Zieloną Górą, gdzie w minionym tygodniu doszło do groźnego pożaru, odpowiadał samorząd.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba regiony lubuskie Zielona Góra

Minister Moskwa: rząd PO-PSL stworzył w Polsce śmieciowe eldorado, dowiedział się o tym cały świat

"Rząd PO-PSL stworzył w Polsce eldorado dla śmieci. Tak zmienili prawo, żeby mafia śmieciowa czuła się tu jak u siebie w domu. O tym dowiedział się cały świat: Wenezuela, Salwador, Ghana i Niemcy. Ściągnęli 6 milionów ton śmieci, my wypowiedzieliśmy wojnę mafii śmieciowej" - napisała na Twitterze Anna Moskwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anna Moskwa Platforma Obywatelska Jacek Ozdoba szymon szynkowski vel sęk śmieci odpady

Akcja Skrytki Platformy w Elblągu. Ozdoba: dzisiaj Rada Ministrów Tuska mogłaby się odbyć w więzieniu

- Gdyby dzisiaj odbywało się posiedzenie Rady Ministrów w składzie, gdy premierem rządu był Donald Tusk, to mogłaby się odbyć w więzieniu, bo 13 członków tego gabinetu ma problemy z wymiarem sprawiedliwości - powiedział w sobotę w Elblągu wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Jacek Ozdoba PiS PO polityka kampania wyborcza Ministerstwo Klimatu i Środowiska Prawo i Sprawiedliwość Elbląg Sławomir Nowak

Zakopane: ruszyła wakacyjna akcja PiS pod hasłem Skrytki Platformy. "Chcemy przypomnieć afery PO"

Prawo i Sprawiedliwość w sobotę w Zakopanem rozpoczęło wakacyjną akcję pod hasłem Skrytki Platformy. Jest to gra terenowa, która ma przypominać o aferach Platformy Obywatelskiej. Na Krupówkach stanęły tzw. fotościanki, gdzie turyści mogą sobie zrobić zdjęcia z "szatniarzem Europy" i "najbogatszym emerytem".
Zobacz więcej na temat:  Jacek Ozdoba polityka POLSKA Zakopane Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość

Dyskusja o polityce resetu z Rosją. Rzecznik rządu: to Tusk był jej pionierem

- Panował nastrój, sprowadzający się do tego, że każdy, kto uprawiał politykę zagraniczną, głosząc, że Rosja stanowi zagrożenie, był uznawany za dyplomatołka; osobę nieodpowiedzialną i rusofoba - mówił w niedzielę w programie "Woronicza 17" na antenie TVP Info Jacek Ozdoba z Suwerennej Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka opozycja koalicja obywatelska Jacek Ozdoba Rosja Donald Tusk

Sterta śmieci po marszu Platformy. Będzie zawiadomienie do prokuratury. "Może na miejscu pojawi się Tusk z workami?"

Po przeanalizowaniu materiału przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w piątek zostanie złożone zawiadomienie do prokuratury o śmieciach z Gnojna (woj. mazowieckie) - zapowiedział wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Polityk udostępnił też nagranie, na którym lokalni mieszkańcy alarmują o transparentach z niedzielnego marszu Donalda Tuska, zaśmiecających tereny nad Narwią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Ozdoba śmieci Platforma Obywatelska prokuratura społeczeństwo

PR24 Jacek Ozdoba mówi o korupcji w warszawskim MPO. Przywołuje przykład Karpińskiego. "Doktryna Neumanna nie zadziałała"

- Odpady z Warszawy jeżdzą po całym kraju, instalacji brakuje, mamy do czynienia z tłem korupcyjnym, przestępczym - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba mówiąc o prokuratorskim śledztwie w sprawie gospodarki odpadami w stolicy. - Dowody są na tyle poważne, że "doktryna Neumanna" w ich wypadku nie zadziałała. To znaczy, że musi być naprawdę - jak to mówią niektórzy - grubo - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Ozdoba Warszawa śmieci gospodarka odpadami Włodzimierz Karpiński Platforma Obywatelska regiony mazowieckie Sławomir Neumann

Tusk mija się z prawdą ws. importu śmieci. "Nie może ścierpieć, że Niemcy nie robią w Polsce śmietniska"

- Polska stała się dziś największym importerem śmieci w Europie - powiedział w poniedziałek Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Tarnobrzegu. Tyle że dane Europejskiego Urzędu Statystycznego oraz Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że lider PO mija się z prawdą. - Pan nie może ścierpieć tego, że Niemcy nie robią w Polsce śmietniska - skomentował słowa byłego premiera Jacek Ozdoba, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska PO koalicja obywatelska opozycja kampania wyborcza Tarnobrzeg polityka POLSKA Jacek Ozdoba zjednoczona prawica Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Afera śmieciowa w Warszawie. Ozdoba: Trzaskowski ma czas na wszystko, ale miastem nie jest zbyt zainteresowany

- Jestem zaskoczony działaniami Rafała Trzaskowskiego. To w jego kompetencjach leży zagospodarowanie odpadów. Brak nadzoru również jest przyczynkiem do pociągnięcia do odpowiedzialności najwyższych urzędników w Warszawie - mówi w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" wiceszef resortu środowiska Jacek Ozdoba.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Ozdoba Rafał Trzaskowski Warszawa