Polskie Radio
Section05
Jacek Rostowski

Posłanka PiS: w UE jest zwyczaj, że dużym można więcej

– Francja to liczące się państwo o ustabilizowanej pozycji. W Unii Europejskiej jest zwyczaj, że dużym można więcej i się ich nie rusza – w ten sposób Małgorzata Gosiewska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości skomentowała brak reakcji unijnych urzędników na demonstracje, do których w ostatnich tygodniach dochodziło nad Sekwaną.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Małgorzata Gosiewska PiS Prawo i Sprawiedliwość Francja Jacek Rostowski vat komisja śledcza protesty we Francji

Marek Król: VAT to wadliwy podatek

- Luka dotycząca ściągalności VAT istniała za czasów PO-PSL. Dziś też istnieje. Ten problem był, jest i będzie. VAT to ściganie się przestępców z państwem - komentował w Debacie Dnia Polskiego Radia Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska. W Polskim Radiu 24 o działalności komisji śledczej ds. VAT mówił również Marek Król, publicysta. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 komisja śledcza Jacek Rostowski PiS Platforma Obywatelska polityka

Jacek Rostowski przed komisją ds. VAT. Komentarze

- Minister Rostowski odpowiada przed komisją, kiedy mamy już konkretne informacje o nieprawidłowościach w ministerstwie - podkreślił Jakub Jałowiczor, publicysta "Gościa Niedzielnego". - Celem ministra Rostowskiego jest utrudnienie zbadania sprawy - wskazał Marek Król, publicysta "Sieci". Komisja śledcza ds. VAT przesłuchuje w poniedziałek Jana Vincenta Rostowskiego, byłego ministra finansów za rządów PO-PS. 
Zobacz więcej na temat:  polityka komisja śledcza vat Jacek Rostowski wyłudzenia POLSKA

Marek Jakubiak: przesłuchiwanie Rostowskiego przedwczesne

- Uważam, że przesłuchiwanie w tej chwili pana Rostowskiego jest przedwczesne. On powinien się tłumaczyć, ale żeby mógł to zrobić, to musimy mieć przygotowaną do tego wiedzę – powiedział w audycji "W samo południe" Marek Jakubiak, poseł niezrzeszony, do niedawna reprezentujący barwy ruchu Kukiz’15. Odniósł się do ostatnich działań i decyzji komisji śledczej ds. VAT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Jakubiak vat komisja śledcza Jerzy Jachowicz Jacek Rostowski

Zawiadomienia w sprawie wyłudzeń VAT. Jaki będzie ich efekt?

– Fakt, że do 2013 roku pan Rostowski przymykał oko na nieprawidłowości w zakresie podatku VAT, jest powszechnie znany – powiedział Wojciech Suramacz, prezes Polskiej Agencji Prasowej. Komisja śledcza ds. VAT zamierza złożyć dwa zawiadomienia do prokuratury. Dotyczą one Jacka Rostowskiego, byłego ministra finansów w rządzie Donalda Tuska, oraz byłego szefa gabinetu ówczesnego premiera Sławomira Nowaka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 vat podatek VAT finanse polityka Sławomir Nowak Jacek Rostowski komisja śledcza prokuratura podatki

Janusz Szewczak: straty skarbu państwa z niezapłaconych podatków były gigantyczne

W audycji „Sztuka Słuchania Ekstra” rozmowa o podatkach, ale tych, które nie zostały zapłacone. Na temat nieprawidłowości przy ściąganiu opłat z tytułu VAT mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista, a także poseł Prawa i Sprawiedliwości dr Janusz Szewczak. – Zmarnowano nie tylko ogromne kwoty pieniędzy, ale również bardzo cenny czas – powiedział.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 vat podatek VAT Janusz Szewczak Ministerstwo Finansów Donald Tusk Jacek Rostowski polityka

Politycy o skali i przyczynach nieszczelności podatku VAT

Opublikowano pismo resortu finansów z czasów rządu PO-PSL. Wynika z niego, że ówczesny minister Mateusz Szczurek nie widział podstaw do zmian w prawie, które ograniczyłyby wyłudzenia z podatku VAT. Ocenia się, że straty budżetu państwa z tego tytułu wyniosły w ciągu ośmiu lat co najmniej 262 mld złotych. O tej sprawie rozmawali posłowie: Wojciech Skurkiewicz (PiS), Paweł Rabiej (Nowoczesna), Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  vat Jacek Rostowski Mateusz Szczurek Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Tomasz Rzymkowski Paweł Rabiej Wojciech Skurkiewicz Nowoczesna Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość Polskie Radio 24 GOSPODARKA POLSKA

7x24: przesłuchanie Jacka Rostowskiego. Komentarze

Mijają dwa lata od powołania sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. W tym czasie przesłuchała ona ponad stu świadków. Ostatnio na pytania śledczych odpowiadał były wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski. Gośćmi audycji „7x24” byli: Artur Soboń, Prawo i Sprawiedliwość, Marcin Święcicki, Platforma Obywatelska, Paweł Bejda, Polskie Stronnictwo Ludowe, Jarosław Sachajko, Kukiz' 15, Paweł Kobyliński, Nowoczesna i Zbigniew Gryglas, Porozumienie.
Zobacz więcej na temat:  polityka Jacek Rostowski Amber Gold POLSKA

Debata Poranka: wymiana ciosów na komisji ds. Amber Gold

Komisja śledcza do spraw Amber Gold zakończyła we środę przesłuchanie b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jacka Vincenta-Rostowskiego. Na sali dochodziło do licznych słownych potyczek. O kulisach przesłuchania dyskutowali w Debacie poranka w Polskim Radiu 24 Kamila Baranowska (Do Rzeczy), Mikołaj Wójcik (Fakt) oraz Dominik Zdort (tygodnik.tvp.pl).
Zobacz więcej na temat:  polityka Eliza Olczyk Amber Gold komisja śledcza Jacek Rostowski Mikołaj Wójcik Kamila Baranowska Dominik Zdort

"Rostowski pokazał, że komisja ds. Amber Gold jest absurdalna"

– Nie dość, że komisja nie ma pomysłu na to, co robić, to jeszcze zapraszanie byłych polityków czy byłych urzędników poprzednich rządów, tylko dlatego, że są z PO, jest po to, żeby zrobić z tego jakąś polityczną hucpę. Jest to po prostu śmieszne – mówił na antenie radiowej Trójki Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO. 
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Schetyna Trójka Beata Michniewicz Amber Gold Jacek Rostowski Trójka POLSKA